Brankostroj Krnovských odstartoval v 6. minutě Sabo, který stál na konci pohledné kombinace. O čtvrt hodiny později se střelou do šibenice prezentoval Macík.

„Domácí přitom nezačali až tak špatně, úvod byl celkem vyrovnaný. Pak jsme dali dvě krásné branky, při té druhé Miškev na středu sklepl balón a Macík to krásně trefil,“ komentoval začátek zápasu krnovský lodivod Gustav Santarius mladší.

„Postupem času jsme ale byli lepší a Šenov to zkoušel hlavně z brejků,“ dodal. Těsně před koncem úvodní půle se ještě trefil Havlíček.

Ve druhé půli vidělo 78 diváků totální kolaps domácího celku a Krnov střílel jednu branku za druhou. Postupně se prosadili Ostrák, Bartoníček a Matějíček, své druhé branky v utkání navíc vstřelili Havlíček, Sabo a Macík. Hřebíčkem do šenovské rakve pak byla branka Tomáška z 89. minuty, která za utkáním udělala tečku.

Trenér Santarius druhý poločas nechápal. „Domácí se na to úplně vykašlali, nevím, co k tomu říct. Svým klukům snad můžu vytknout jedině to, že kdyby hráli na jeden dotek, tak by gólů mohlo být ještě více. Ještě nikdy jsem takový zápas nezažil.“

Ilustrační foto.
Po dvou porážkách Břidličná zabrala

ŠENOV – KRNOV 0:10 (0:3).
Branky: 6. a 75. Sabo, 23. a 70. Macík, 44. a 73 Havlíček, 50. Ostrák, 56. Bartoníček, 67. Matějíček, 89. Tomášek.
Rozhodčí: Vidlička – Slaný, Godfryd.
ŽK: Blinka, Pop – Hrubý. Diváci: 78.

Krnov: Řeháček – Matějíček, Tümmler, Macík, Burian (46. Klepáček) – Sabo, Ostrák, Bartoníček, Havlíček – Hrubý (63. Tomášek), Miškev (74. Kolbasa). Trenér: Gustav Santarius ml..

TOMÁŠ CHALUPA