„Po delší době jsme vyhráli zase nějaký pohár, je to pro nás povzbuzení,“ připomenul sekretář klubu Gustav Guňka, že stejný triumf slavili v sezoně 1993/1994. „Tehdy jsme postupovali do divize a vyhráli i pohár. V dalších letech jsme nastupovali pravidelně v Poháru ČMFS a v roce 2000 hráli doma se Slavií Praha. Zápas jsme prohráli 0:4,“ zavzpomínal na slavnou éru.

K ní patří i vyřazení Třince v 1. kole. „To bylo v roce 2003, potom jsme hráli s Baníkem Ostrava, který zrovna v té sezoně získal mistrovský titul. Měl tehdy dobrou formu, prohráli jsme 0:3. Z kluků, kteří to zažili, už ale nikdo nehraje,“ dodal.

FIVB Světové série v plážovém volejbalu J&T Banka Ostrava Beach Open, 1. června 2019 v Ostravě. Čtvrtfinále ČR - Brazílie. Na snímku Álvaro Morais Filho (BRA).
OBRAZEM: Světové jedničky i vítězové z Tokia. Urostlí svalovci míří do Ostravy

Ve středečním finále na hřišti Lokomotivy Louky přitom Albrechtice až do 53. minuty prohrávaly. „Soupeř dal rychlou branku už ve 4. minutě. V prvním poločase se Český Těšín jevil jako lepší tým, byl nebezpečnější,“ připustil sekretář vítězného klubu.

„O přestávce jsme udělali několik změn, trochu se rozehráli a ovládli střed pole. Začali jsme víc hrozit a z toho padly dvě branky,“ vrátil se k 53. minutě, kdy Antonín Chumchal srovnal na 1:1 a o devět minut později trefil vítězství Marcin Žyla.

Baník si teď zahraje semifinále krajského poháru, ve kterém se utká s Vendryní z I.B třídy, kde se 25. května bude souboj konat. „Chtěli bychom uspět i v něm,“ přiblížil sekretář další metu.

J&T Banka Ostrava Beach Open - zápas o 3. místo ženy, 6. června 2021 v Ostravě. Barbara Seixas de Freitas (BRA) a Carolina Solberg Salgado (BRA).
Podívejte se: Světové hvězdy v bikinách si i letos zahrají na ostravské pláži

V I.A třídě, skupině B, Albrechtice prohrály v 9. kole ve Vratimově s jeho „béčkem“ 1:4, pak následovalo třináct utkání bez porážky, z nichž devět bylo vítězných. V nedělním 22. kole ale série skončila po domácí prohře s Vratimovem B 1:3.

V tabulce Baník klesl z 2. na 3. pozici. Od vedoucích Řepišť ho dělí devět a od nyní druhého Vratimova B jeden bod. „Na pár kol, která zbývají do konce, je náskok Řepišť velký, navíc hrají dobře. To už bychom asi nedali,“ konstatoval Gustav Guňka s tím, že zájem o postup do krajského přeboru mají.

Fanoušci hnali házenkáře Baníku za vítězstvím, vytvořili jim skvělou a bouřlivou atmosféru v hale. Karviná v prvním zápase finále play-off extraligy doma porazila Plzeň 33:28.
Házenkáře Baníku hnali za vítězstvím skvělí fanoušci. Najdete se mezi nimi?

„Kdyby to vyšlo i z druhého místa, tak bychom souhlasili,“ prozradil sekretář albrechtického klubu, že v závěru zabojují o návrat na druhou příčku.

„Sehráli jsme se, úroveň šla trošku navrch a v týmu zavládla pohoda. Do ničeho se nenutíme, chceme, aby kluci hráli pěkný fotbal, a na jaře se nám začalo dařit i před bránou,“ potěšilo Gustava Guňku víc vstřelených gólů.