Hosté se drží u špice tabulky a dle papírových předpokladů se očekávalo, že v sobotu odpoledne Kovohutím zle zatopí. Nic z toho se ovšem nekonalo. Čeladná se soustředila hlavně a především na defenzivu a jedinou vážnější příležitost si vytvořila před koncem prvního poločasu. Výrazně blíže ke gólu měli domácí. Dvě dobré příležitosti si vypracoval Cudrák, ani jedna z nich ovšem síť nerozvlnila. Po brance volala i šance Daříčka, jenž na zadní tyči přestřeloval čeladenskou svatyni. Kapitán Jiřičný pak ve dvou velmi dobrých pozicích mířil nad. „Nečekali jsme, že Čeladná u nás bude hrát takového „zanďoura“,“ komentoval záložník Břidličné Marcel Cudrák.

Jestliže první půle gól nenabídla, druhá z tohoto pohledu byla plodnější. Skóre se poprvé měnilo nedlouho před hodinou hry. Mohyla našel Cudráka, který nacentroval na přední tyč, kde hlavičkující Jiřičný nekompromisně uklidil balon do brány. Velmi dobrou možnost měl posléze i Sklenařík, ale další gólový zářez na pažbu Kovohutí se dostavil ve čtyřiašedesáté minutě. Cudrák rozehrál standardku, míč ve vápně Čeladné propadl až k Čaneckému, jenž ho levačkou poslal do sítě.

Poslední tutovka byla k vidění pět minut před koncem. Cudrák se postavil k exekuci dalšího přímého kopu, přičemž jeho rána otřásla břevnem. „Naše výhra je spravedlivá. Tým zaslouží pochvalu za to, jak zodpovědně hrál směrem dozadu. Všichni utkání odjezdili. Máme šest kol do konce podzimní části a dostáváme se na příčky, na kterých se chceme pohybovat,“ připojil na závěr několik postřehů Marcel Cudrák.

Břidličná – Čeladná 2:0 (0:0)
Branky: 59. Jiřičný, 64. Čanecký. Rozhodčí: Laštuvka – Smetana, Jurajda. ŽK: Furčák, Cudrák, Hoffmann – Taraba, Šoch, Váňa, Šimák, Kublák. Diváci: 120.
Břidličná: Zifčák – Dvořák, Čanecký, Daříček, Furčák – Šulák (83. Simichanidis), Jiřičný, Hoffmann (85. Hargaš), Cudrák – Mohyla (80. Pella), Sklenařík (74. Marian Minich ml.). Trenér: Roman Štůrala. 

Parní vlak - Osoblažsko
Do Osoblahy jezdí vlaky už 120 let, do Jeseníku 130 let