„Asi jsme ani lepší výsledky nečekali. Těžko můžete počítat, že vyhrajete všechny zápasy. Přece jenom i v Krajském přeboru máte kvalitní týmy,“ poznamenal trenér Kovohutí Petr Souček. Zajímavostí je fakt, že jeho tým ani jeden bod neztratil na soupeřových hřištích. Všechna zaváhání přišla na domácí půdě. „Ani mě tak nemrzí vysoká porážka 3:7 s Hlubinou jako bezbranková remíza s Fulnekem. Hlubina se na nás dobře připravila, nebyli jsme schopni na ni najít recept. Fulnek byl hratelný. Mrzí mě, že jsme mu nebyli schopni dát gól. S přibývajícími zápasy se na nás dokázali soupeři nachystat. Těšilo mě ale, že i přesto jsme si dokázali vytvářet šance,“ podotkl Petr Souček.

Břidličná spolu s Bílovcem má nejlepší ofenzívu v soutěži. Oba týmy shodně nastřílely pětatřicet branek. „Máme naši hru postavenou na velké ofenzívě, tím jsme sice zranitelní směrem dozadu, ale kompenzujeme si to spoustou šancí, které si vytváříme,“ pokračoval v povídání trenér Břidličné.

Roman Bala (vlevo) v barvách Prostějova
Dal jsem si hranici 25 let. Člověk se nesmí vzdát, říká odchovanec Krnova Bala

Trenéru Součkovi se podařilo střelecky probudit útočníka Adama Helebranda. „Jak jsem již řekl, je to tím, že si vypracováváme hodně gólovek a Adam je proměňuje, stejně tak další útoční hráči. A ještě k Adamovi, loni hrál ve vyšší soutěži a to se taky musí někde projevit,“ zvedl prst kouč Břidličné.

Podle očekávání přeboru vévodí Bílovec, Břidličná je druhá a možná pro někoho překvapivě na třetím místě Krnov. „Pro mě Krnov není až takovým překvapením. Kádr má dlouho pohromadě. Navíc se výborně posílil. Ofenzivu vyztužil Sklenařík, dává hodně gólů a zkušenosti Machalického jsou taky k nezaplacení. Drží celou defenzivu,“ přidává svůj postřeh trenér Břidličné. „Mrzí mě, že jsme právě s Krnovem a Bílovcem nestihli zápasy odehrát. Mohli jsme tak vidět, jak na tom skutečně jsme,“ doplnil.

A stihne se podle Petra Součka dohrát podzimní část? „Podle mě ne. Třeba u nás by se nehrálo, ani kdyby covid nebyl. Máme strašně podmáčené hřiště, na kterém se momentálně hrát nedá,“ uzavřel povídání.


Načítám tabulku ...