Kovohutím situaci neulehčila ani páteční dopravní špička v Ostravě. „Strávili jsme na cestě tři hodiny, nejhorší to bylo v Ostravě. Přijeli jsme kvůli tomu k zápasu pozdě a na rozcvičku měli jen deset minut, což průběh zápasu ovlivnilo,“ přiznal trenér Marian Minich.

I přes tyto komplikace šla Břidličná brzy do dvoubrankového vedení, když se nejdříve prosadil Holčák, druhou trefu přidal Holčák. „Začali jsme dobře, ani herně to nebylo špatné. Po dvou gólech jsme tam ale měli i další šance, je škoda, že jsme je nedokázali proměnit,“ litoval Minich.

Na špatnou produktivitu jeho celek doplatil ve druhém poločase, když se o vyrovnání dvěmi zásahy postaral Vlachovič. „Myslím si, že ve druhém poločase jsme doplatili na náročný program. Už při odchodu z kabiny mi někteří kluci říkali, že nemůžou, a bylo to znát. Byli jsme takoví dřevění,“ řekl. Bod si ale Minich považuje. „Nejsme zvyklí hrát tolik zápasů, takže s remízou musíme být spokojeni,“ dodal.

Kouč Břidličné se také vyjádřil k distancům pro Mohylu a Zifčáka. „Myslím si, že z celého incidentu chtěl svaz udělat exemplární příklad. Odvolávat se nebudeme, spíše v půlce trestů zkusíme zažádat o prominutí zbytku,“ zakončil Minich.

ČESKÝ TĚŠÍN – BŘIDLIČNÁ 2:2 (0:2)

Branky: 48. a 59. Vlachovič – 5. Holčák, 11. Sklenařík. Rozhodčí: Laštuvka – Smetana, Jurček.

ŽK: Vlachovič, Folwarczny – Čechák, Dvořák. Diváci: 180.

Břidličná: Čechák – Dvořák, Daříček, Čanecký, Minich – Holčák, Ondra, Cudrák, Jiřičný (81. Zacpal) – Sklenařík (63. Pella), Simichanidis. Trenér: Marian Minich st.

TOMÁŠ CHALUPA

Ilustrační foto
Benešov urval bod a je zachráněn