„Dali jsme dnes příležitost několika mladším hráčům, zbytek týmu tvořili starší,“ řekl nejprve o utkání domácí lodivod Gustav Santarius mladší. Za Krnov do utkání naskočili Psotka, Kmínek, Čajánek nebo Mlčoušek, někteří starší borci dostali volno „Mladí se s tím poprali velmi dobře. I na nich jsem ovšem viděl, že ještě potřebují makat, také jim docházely síly.“

„Bylo ale vidět, že klukům schází kondice, kazili jsme hodně přihrávek. Jsem každopádně rád, že se hrálo, na týmu sice byla vidět dlouhá pauza, ale také chuť,“ pokračoval krnovský stratég.

Fotbalisté Vrbna porazili béčko Krnova
Mura má za sebou premiéru, Vrbno porazilo Krnov

O vítězství Krnovských 2:0 nakonec rozhodli Hrubý a Miškev. Santarius byl spokojený především s první půlí. Postupem času podle něj jeho svěřenci začínali doplácet na horší kondici. „Od nějaké šedesáté minuty nás hosté zatlačili. Utkání jsme dohrávali hlavně na sílu,“ přiznává bývalý ligový pomezní.

Pro Krnov se jednalo o již druhé přátelské utkání, v tom prvním se svěřenci Gustava Santariuse utkali s Medlovem. Jak krnovský kouč vnímá aktuální situaci, kdy se hrají pouze přáteláky a ne mistrovská utkání?

„Já jsem o víkendu byl asi na třetím takovém utkání a v každém z nich došlo ke zranění. Mám proto z toho takový divný pocit, na druhou stranu vždycky dá zápas klukům víc než jenom tréninkový proces,“ vysvětluje trenér krnovského fotbalového klubu. „Není to na sto procent, kluci se ale těší, že si mohou zahrát,“ dodává.

Neafo senior
Sovadinové řádili, dali šest branek

„Jsme momentálně v takovém volnějším režimu, protože ta pauza je opravdu dlouhá. Pomaličku tréninkovému procesu přidáváme“. Od 26. června do 13. července mají Krnovští volno. „Pak na to chceme vlítnout, bude už se jednat o klasickou přípravu na novou sezonu,“ zakončil s úsměvem Gustav Santarius mladší.

Krnov – Frýdek-Místek U19 2:0

Branky: Hrubý, Miškev.

Krnov: Řeháček – Tümmler, Macík, Matějíček, Sabo – Psotka, Ostrák, Kolbasa, Klepáček – Hrubý, Miškev. V průběhu utkání nastoupili: Kmínek, Mlčoušek, Čajánek. Trenér: Gustav Santarius