„Máme vytipované dva hráče, oba jsou to stopeři. Jeden z nich prošel mládežnickými reprezentacemi, druhý se dá použít i na defenzivním záložníkovi a v útoku. Během tohoto týdne by se to mělo dotáhnout,“ prozrazuje trenér krnovských fotbalistů a doplňuje: „Navíc jsou oba vysocí, takže nám pomohou i při bránění standartek, s čímž jsme loni měli velké problémy.“

Krnovský lodivod už několik kol před koncem uplynulé sezony věděl, že přijde o jednoho ze svých klíčových hráčů Jakuba Houdka totiž zlákala nabídka Břidličné, které dal přednost před třetiligovými Petřkovicemi. „Houdy byl i přes svůj mladý věk pro nás klíčovým hráčem a lídrem. Férově za mnou přišel a řekl mi, že chce odejít, protože v Břidličné bude hrát v útoku,“ konstatuje Santarius.

Ze sportovního hlediska však přestupu příliš nerozumí. „Měl nabídku ze třetí ligy a zvolil Břidličnou. Je to pro mě zklamání, budujeme přeci hráče proto, aby se někam posunuli,“ zamýšlí se jednačtyřicetiletý stratég. Kromě Houdka kádr opustili ještě Mrukvia a Slaný, kteří zamířili do Krásných Louček. Samotná příprava na nový soutěžní ročník začíná krnovským fotbalistům dnešním dnem, kdy se sejdou k prvnímu tréninku.

„Příprava bude velmi krátká, začíná se letos už čtvrtého srpna, takže bude trvat jen nějakých čtrnáct dní. Budeme hned pracovat na herní stránce. Celkem nás čekají tři přáteláky, není to sice moc, ale víc jich tam ani vměstnat nemůžeme. Týden před prvním mistrákem začneme pracovat na standartkách a podobných věcech,“ říká Gustav Santarius. Sezonu Krnov zahájí 4. 8. s Brušperkem.

TOMÁŠ CHALUPA