Začátek zápasu přitom nenasvědčoval tomu, že by se něco mělo změnit. Domácí si totiž nepohlídali úvod a inkasovali hned v první minutě. Krnov ovšem brzy našel odpověď. Balonu se na hranici šestnáctky ujal Tümmler a svou střelu umístil do brány. Zanedlouho už byli ve vedení svěřenci trenéra Gustava Santariuse mladšího. Pokorný na zadní tyči našel Furika, jenž dokázal balon procpat do sítě. „Byla to pohledná akce na tři doteky. Povedl se nám obrat, začátek byl ale katastrofální. Důležitost zápasu na klucích byla znát, byli velmi nervózní,“ shrnul první půli zápasu dvou mužstev zespoda tabulky krnovský kouč Gustav Santarius mladší.

Vstup do druhého poločasu se však Krnovu vůbec nevydařil. Nezvládl dvě standardky a za delší konec najednou opět tahala Stará Bělá, která vedla 3:2. Domácí to ale nepoložilo. Nejdříve podobným způsobem jako v prvním případě vyrovnal Tümmler a pak se kopala penalta za podražení Houdka, jenž se ve druhé půli posunul ze stopera do útoku. Pokutový kop následně proměnil Šimčík. V závěru už hosté svou hru otevřeli a Krnovští mohli podnikat nebezpečné brejky. Na jeden takový došlo v devadesáté minutě. Bartoníček adresoval přihrávku Furikovi, který šel z půlky sám na starobělského brankáře a své sólo gólově zakončil. „Naše vítězství je zasloužené. Šlo ovšem o jeden ze zápasů, kdy jsme nehráli příliš dobře. V některých předchozích utkáních jsme předvedli lepší výkon, ale body z toho nebyly, teď tomu bylo obráceně, takže se nám to trochu vrátilo,“ doplnil Gustav Santarius mladší.

Krnov – Stará Bělá 5:3 (2:1)

Branky: 12. a 79. Tümmler, 19. a 90. Furik, 88. z pen. Šimčík – 1. Petrík, 48. Brachtl, 64. Kožík. Rozhodčí: Futerko – Čuba, Vojkovský. ŽK: Ostrák – Pilch, Rusinko, Kožík, Wendtner, Dziža, Brachtl. Diváci: 225.

Krnov: Petr – Pokorný, Burian, Houdek, Mrukvia – Šimčík, Tümmler (88. M. Mitura), Furik, Bartoníček, Ostrák – Rys (46. Korchan). Trenér: Gustav Santarius mladší. (šim)

Ilustrační foto.
Bruntál o své výhře rozhodl ve druhé půli