Úvod zápasu Krnovským sice vyšel, své šance ale nedokázali proměnit a tak vzápětí doplatili na známé pravidlo nedáš – dostaneš. Datyně šla do vedení ve 21. minutě po vlastní brance Macíka.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, prvních patnáct minut jsme kontrolovali míč a bylo tam několik centrů, ale Miškev, Tomášek, ani Sabo se prosadit nedokázali a domácí nás za to potrestali. Měli protiútok po straně, nacentrovali do vápna, naši stopeři se nedomluvili a od Macíka se to bohužel odrazilo do branky,“ řekl trenér Krnova Gustav Santarius a dodal: „Do poločasu nás to trošku zmrazilo a domácí naopak byli na koni.“

Druhý poločas odehrál Krnov o poznání lépe a pět minut před koncem vyrovnávacím gólem odčinil Macík vlastní branku z prvního poločasu.

„O poločase jsme si v kabině řekli, co chceme hrát a bylo to na hřišti vidět. Bohužel jsme se ale opět trápili s koncovkou a vyrovnali jsme až chvíli před koncem, kdy jsme Macíka poslali dopředu a ten po centru přehodil brankáře. Pak jsme tam ještě měli nějaké příležitosti Čevelou a Rysem, druhý gól už jsme ale přidat nedokázali. Je to ztráta tří bodů,“ komentoval Santarius.

DOLNÍ DATYNĚ – KRNOV 1:1 (1:0)

Branky: 21. vl. Macík – 85. Macík. Rozhodčí: Vrťo – Kret, Slaný. ŽK: Gistinger, Cienciala, Pištěk, Čopák – Burian. ČK: Gistinger. Diváci: 80.

Krnov: Řeháček – Šimčík, Macík, Tümmler, Burian – Havlíček, Sabo, Ostrák, Tomášek (74. Čevela) – Hrubý, Miškev (86. Rys). Trenér: Gustav Santarius ml.

TOMÁŠ CHALUPA