Kouč Krnova Gustav Santarius žehral především na střeleckou impotenci svých svěřenců. „Dostali jsme lekci z produktivity,“ řekl jednoznačně.

Vstup do utkání krnovským fotbalistům vůbec nevyšel – Český Těšín šel do vedení již po šesti minutách, když přesně zamířil Sostřonek. „Bohužel jsme dostali brzy branku. Nepovedlo se nám odkopnout míč z vápna, dvakrát se to tam poodráželo a byl z toho gól,“ poznamenal Santarius a dodal: „Rychle jsme se z toho ale oklepali a mohli jsme minimálně vyrovnat. Klepáček běžel dvakrát ze strany sám na brankáře, ale ani jednou nedal,“ litoval krnovský lodivod.

Aktivita Krnova v první půli kulminovala několika šancemi. „Byli jsme aktivnější, ale bohužel. Sabo střílel na přední tyč, pak se neprosadil ani Havlíček, jehož pokus vykopli z brankové čáry,“ komentoval Santarius.

Ve druhé půli se jeho svěřenci snažili o vyrovnání, ale marně. „Byli jsme podle mě jednoznačně lepší, hráči do toho dali všechno. Jediné, co tomu chybělo, tak byly branky. Ve finální fázi jsme se chovali zbrkle. V devadesáté minutě jsme měli obrovskou šanci po centru do vápna, už to vypadalo, že to bude gól, ale brankár to na poslední chvíli chytil. Je to škoda, nicméně klukům jsem za výkon poděkoval,“ konstatoval závěrem Gustav Santarius.

Milan Furik
Jiskra rozstřílela Otrokovice

ČESKÝ TĚŠÍN – KRNOV 1:0 (1:0).
Branky: 6. Sostřonek.
Rozhodčí: Tomšík – Matějek, Janeček.
ŽK: Šiška – Klepáček.
Diváci: 110.

Krnov: Belej – Burian, Ostrák, Houdek, Sabo – Bartoníček, Hrubý (64. Mrukvia), Tümmler, Klepáček (73. Klepáček) – Miškev, Havlíček. Trenér: Gustav Santarius ml..

Chalupa Tomáš