„Jsem rád, že jsme k utkání takto přistoupili a poslední zápas zvládli. Jsem spokojený s výsledkem i hrou,“ vykládal radostně trenér Krnova Gustav Santarius mladší. Už od úvodního hvizdu bylo na hřišti znát, že si Krnovští chtějí dojít pro tři body.

„Vstoupili jsme do zápasu aktivně, bylo vidět, že chceme vyhrát. Tlačili jsme se do šancí, hosté tam měli jen takové dva brejky,“ konstatoval krnovský lodivod.

Ve 36. minutě poslal domácí do vedení střelou zpoza šestnáctky Havlíček, o dvě minuty později přidal druhou trefu Sabo, který pálil z malého vápna. „Navíc pak ještě na zadní tyči hlavičkoval Mrukvia, ale míč skončil těsně vedle,“ doplnil Santarius.

Ve druhé půli Krnov přidal další dvě trefy a o výsledku bylo rozhodnuto. Už ve 47. minutě rozvlnil podruhé v zápase síť Havlíček, v poslední minutě udělal tečku za utkáním kapitán Bartoníček.

„V poločase jsme tam dali Hrubého a ten hned centroval na Havlíčka, který prostřelil brankáře. Poslali jsme tam pak celou lavičku a v 90. minutě se ještě trefil přímo z rohu Bartoníček,“ zakončil dobře naladěný Santarius.

KRNOV – DOLNÍ DATYNĚ 4:0 (2:0).
Branky: 36. a 47. Havlíček, 38. Sabo, 90. Bartoníček.
Rozhodčí: Ochodek – Picmaus, Lalík.
ŽK: Pištěk.
Diváci: 165.

Krnov: Řeháček – Pokorný, Tümmler, Ostrák, Mrukvia – Bartoníček, Burian, Havlíček, Sabo – Miškev, Klepáček. Trenér: Gustav Santarius ml..

TOMÁŠ CHALUPA