Na co sáhli, to jim vyšlo. Tak by se v krátkosti dalo zhodnotit sobotní počínání Krnova. Povedl se už úvod. Kapitán Bartoníček vyslal směrem k datyňské svatyni míč, který nakonec skončil v síti. Domácí pak neproměnili vyloženou šanci, což trochu předurčilo jejich výkon v zápase. „Byl to jeden z klíčových momentů. Kdyby to dali, mohlo se to vyvíjet jinak,“ přibližoval krnovský kouč Gustav Santarius mladší.

Hostující výběr pak završil poločas snů. Okolo dvacáté minuty skóroval hlavou Sabó, načež Klepáček využil odraženého balonu a zvýšil na 3:0. Brankostroj Krnova v první půli utnul nádhernou brankou Furik. Tomuto útočníkovi dobře sedla křižná rána z dobrých pětadvaceti metrů, která zapadla do brány.

Hostům se dařilo i po změně stran. Houdek tentokrát nenastoupil na stoperu, ale od začátku utkání hrál v útoku a jeho gólový moment přišel v sedmačtyřicáté minutě, kdy hlavičkoval přesně po rohu. Šestý gól zařídil znovu Furik. Potom sice soubor Dolní Datyně snížil, avšak krnovští borci ještě měli připravenou tečku za utkáním v podobě trefy Sabó. „Hrálo se na hodně podmáčeném terénu. I proto jsme chtěli do zápasu vletět a pokusit se rozhodnout co nejdříve. Vsadili jsme na hru se dvěma útočníky,“ vysvětloval Gustav Santarius mladší a ještě doplnil: „Na rozdíl od některých předešlých zápasů nám tentokrát vyšlo úplně všechno. Byli jsme velmi produktivní. Výsledek je pro domácí hodně krutý. Hrálo se nahoru dolů, soupeř měl také velké příležitosti, avšak je nedokázal proměnit.“ (šim)

Dolní Datyně – Krnov 1:7 (0:4)

Branky: 62. Gistinger – 2. Bartoníček, 20. a 66. Sabó, 27. Klepáček, 32. a 61. Furik, 47. Houdek. Rozhodčí: Laštuvka – Slaný, Ochodek. ŽK: Pištěk, Gistinger, Jaworek, Baláž, Rozsíval, Dolák, Čopák – Furik, Bartoníček. Diváci: 50.

Krnov: Petr – Šimčík, Burian, Ostrák, Mrukvia – Hrubý (65. Čevela), Bartoníček (72. Rys), Klepáček (79. Eckl), Sabó – Houdek, Furik. Trenér: Gustav Santarius ml.