„Naplno trénujeme, v sobotu hrajeme první přípravný zápas,“ hlásí trenér Gustav Santarius. Letní přípravu má účastník krajského přeboru rozdělenou na dvě části. V té první jsou na programu čtyři přípravná utkání. Po Medlovu bude sedmého června následovat domácí zápas s devatenáctkou Frýdku-Místku. Toto utkání má výkop v 16 hodin. Třináctého budou hrát v Dětmarovicích a dvacátého přijde na řadu odveta s Medlovem, a to s výkopem v 17 hodin. Od šestadvacátého června až do třináctého července budou mít krnovští fotbalisté volno.

V krnovském klubu se neřeší jen áčko. „Pracujeme na zkvalitnění práce s mládeži, tak existovala posloupnost od přípravek až po mužské áčko,“ podotkl Santarius. V klubu jsou aktuálně tři výběry přípravek a pracuje se na vzniku fotbalové školičky. „Je to na dobré cestě. Bereme to jako další posun. Podařilo se nám rozšířit i trenérský štáb u mládeže,“ dodal.

Nejmenším fotbalistům bude nově šéfovat Robert Dostál. Šetnáctiletý výběr budou mít pak na starosti otec a syn Stanislav a Theo Matějíčkové.