Úvod zápasu ale domácím ovšem vyšel na jedničku. Už v první minutě je totiž poslal po kombinaci do vedení 1:0 kanonýr Šupák. O sedm minut později ale po standartce vyrovnal Smolarčík. „Vstup do zápasu jsme měli výborný, měli jsme hodně šancí šancí, dokonce tam byla tyčka, ale bohužel jsme to neuměli dotlačit do branky. Vyrovnávací branku jsme si dali víceméně sami, míč se odrazil od zdi. Kdyby to po prvním poločase bylo 4:1, nikdo by se nemohl divit,“ litoval rýmařovský lodivod Milan Furik.

Podobný obraz hry byl k vidění i ve druhé půli, ale paradoxně to byli Novojičínští, kteří se dostali do vedení a to už nepustili. „Ten tlak byl snad ještě větší, než v prvním poločase, ale prostě nám asi nebylo souzeno. Pak jsme ještě navíc z brejku inkasovali a vyrovnat jsme nestačili.“

Od 69. minuty navíc Rýmařov dohrával o desíti, když po dvou žlutých putoval předčasně pod sprchy Patrik Kundrátek. „První asi byla jasná, druhá byla z mého pohledu poněkud zbytečná, protože se jednalo o faul na útočné půlce. Bohužel, jsou to ztracené body,“ uzavřel Furik.

RÝMAŘOV – NOVÝ JIČÍN 1:2 (1:1)

Branky: 1. Šupák – 8. Smolarčík, 76. Hurta. Rozhodčí: Sivera – Dudek, Šimeček. ŽK: Patrik Kundrátek -Ognjanov, Hurta, Mika.ČK: 69. Patrik Kundrátek. Diváci: 175.

Rýmařov: Kameník – Patrik Kundrátek, Kocúr, Hleba, Kolísek – Dydowicz, Michal Furik, Jiří Furik, Lukáš Kundrátek (42. Kučera) – Šupák, Navrátil. Trenér: Milan Furik.

(cha)