Dobratice, které působí v I. A třídě, zavítaly o víkendu do Jistebníku. Ten vedl o poločase 3:0 a zdálo se, že kráčí k jasnému vítězství. Po přestávce se ale děly věci. „Od trenéra jsme dostali vilagoš. Řekl, že když dal soupeř tři góly, tak je můžeme dát i my. S tím vědomím jsme nastoupili do druhé půle,” řekl pro Deník hostující záložník Ondřej Skotnica.

Hosté snížili v 53. minutě a za další tři minuty už bylo srovnáno. Všechny góly dal právě Skotnica. První branku dal z protiútoku, kdy poslal míč k tyči. Potom snížil tak, že do brány víceméně doklepl míč. „U třetí branky jsem trochu zazmatkoval. Chtěl jsem nahrávat, ale nikdo tam nebyl, tak jsem naslepo vystřelil a míč skončil v bráně,” dodal.

Jistebník se pak dostal ještě jednou do vedení, hosté ale v úplném závěru srovnali – jak jinak, než zásluhou Skotnici. „Po třetím gólu na mě všichni naskákali, byla to euforie. Stejně jako po čtvrté brance,” říká Skotnica.

Baník Ostrava - Celtic Glasgow (výroční zápas v Ostravě se bude hrát 13. července 2022).
Oslavy 100 let Baníku zpestří Celtic, ten řešil i míče. Proč lístek k tisícovce?

Dát čtyři góly a nevyhrát, to zamrzí každého. Hráči Dobratic byli ale rádi, že dokázali zvrátit nepříznivý vývoj utkání a mají aspoň bod. „Je jasné, že by nás výhra těšila víc, ale za této situace to bereme,” prohodil třicetiletý Skotnica, který pracuje v Ostravě jako programátor.

Pokud si dobře pamatuje, ve své kariéře dal v zápase maximálně dva góly. Tři branky dosud nedal a čtyři jakbysmet. „Je to skvělý pocit, to se vám podaří maximálně jednou za život, něco takového už se mi asi znovu nepovede. Za hattrick jsem zaplatil stovku a něco mě bude stát i tento rozhovor,” usmál se Skotnica, který s Dobraticemi spojil svou celou fotbalovou kariéru.

Dobratice jsou v tabulce aktuálně páté, dvacet bodů za vedoucími Řepištěmi. „Naše hřiště se opravuje, v této sezoně jsme hráli doma jen jednou. Pořád někam dojíždíme, takže se dá říct, že s naším umístěním můžeme být spokojeni,” uzavřel Ondřej Skotnica.