„Divákům patří obrovská pochvala a poděkování, protože slyšet potlesk v devadesáté minutě, i když prohráváte 0:5, to je neuvěřitelné,“ ocenil trenér českých reprezentantek Jan Navrátil podporu v hledišti. „Už po prvním zápase s Francií jsou holky tak unavené, že sbíráme síly, jak to jen jde. Mrzí mě, že jsme nedokázali v prvním poločase zachytit míč na polovině soupeře dvakrát nebo třikrát, protože to byla naše jediná šance, jak je potrestat. Ale vždy jsme reagovali o dvě tři vteřiny později a  Španělky hrály excelentně. Takticky i soubojově jsou někde jinde," vrátil se český kouč k duelu.

V posledním utkání skupiny A, ze které už svěřenkyně trenéra Jana Navrátila nemají šanci postoupit, se v neděli 3. července od 17.30 hodin ve Frýdku-Místku utkají s Itálií.

Kvalifikace o postup na mistrovství Evropy házenkářů Česká republika - Bosna a Hercegovina, 16. června 2019 v Ostravě. Na snímku brankář Tomáš Mrkva.
Nejlepším házenkářem je Mrkva, trenérem Brůna, ceny mají Patzel, Solák a Choleva

Mistrovství Evropy fotbalistek do 19 let:

Skupina A:

Opava: Česko – Španělsko 0:5 (0:2)

Branky: 23. Elexpuru, 37. Fiamma, 47. Pinedo, 69. a 76. Moral. Rozhodčí: Lisiecka-Sek (Polsko) – Eidinzonaite (Litva), Kume (Albánie). Diváci: 2525.

Česko: Fuchsová - Pražienková, Ohlídalová, Jelínková, Huvarová (55. Pavlíčková) – Pouvová (55. Bendová), Jonášová - Ducháčková, Tenkrátová (46. Černá), Střížová (46. Thanhová) – Švíbková (81. Hlouchová).

Španělsko: Font – Valle, Lloris (46. Martinez), Mingueza – Laborde, Vignola (60. Moral), Elexpuru, Pinedo (77. Cano), Fiamma (60. Bartel) – Uria (70. Álvarez), Baradad.

Ostrava: Itálie – Francie 2:2.

Stav: 1. Španělsko 6 bodů (skóre 8:1), 2. Francie 4 (5:2), 3. Itálie 1 (3:5), 4. Česko 0 (0:8).

Skupina B - Karviná: Norsko – Německo 2:1, Frýdek – Místek: Švédsko – Anglie 1:0.