„Soupeři na nás určitě budou připraveni, ale chceme se zase pohybovat v horní polovině a hrát na špici,“ potvrdil českotěšínský trenér Petr Sostřonek.

Útočit na přední místa v tabulce bude tým v téměř totožné sestavě. „Došlo jen k minimálním změnám,“ poznamenal kouč s tím, že odešli jen dva hráči. „Kádr jsme nechtěli měnit a narušovat, protože funguje a kolektiv je dobrý,“ vysvětlil Petr Sostřonek.

Fotbalisté Stonavy se na svou historicky první sezonu v krajském přeboru připravují od 11. července. Tým v létě posílilo osm hráčů.
Patnáct změn v týmu. Nováček ze Stonavy nechce hrát v „kraji“ druhé housle

Problém nastal pouze na postu gólmana, Daniel Kulig totiž zamířil na vysokoškolská studia do Brna. „Místo něj jsme získali Davida Misiorze z Nebor, kterého jsem vedl ještě v třineckém dorostu,“ představil Petr Sostřonek třiadvacetiletého brankáře, který v minulém ročníku okresního přeboru Frýdku-Místku vychytal svému týmu šestnáct nul.

„Výměnou za něj jsme do Nebor recipročně pustili Sebastiána Špoka,“ vylíčil dohodu mezi oběma kluby.

Postrádat bude také zkušeného záložníka Davida Martynka, který posílil divizní Frenštát pod Radhoštěm. Dvě devatenáctileté nové tváře přišly do Českého Těšína z dorostu FK Třinec. „Jde o brankáře Jakuba Benedika a záložníka nebo obránce Viktora Buriana,“ prozradil trenér Petr Sostřonek.

Fotbalisté Slavie Orlová v generálce na nový ročník krajského přeboru rozstříleli FC Poruba U19 10:2.
Orlová prolétla přípravou na vítězné vlně, třemi góly se blýskla posila z Kanady

Tým je po minulé sezoně sehraný. „To je výhoda, ale na druhé straně soupeři zase ví, co od nás čekat,“ poznamenal kouč s tím, že k nějakým změnám ve hře proto určitě dojde.

Na novou sezonu se Český Těšín začal připravovat 10. července a během léta sehrál tři zápasy. „Porazili jsme Bystřici 6:1, prohráli s divizní Hlubinou 1:4 a v páteční generálce jsme remizovali 3:3 v Čadci, která na Slovensku také hraje o soutěž výš, než my. Bohužel nám odpadly dva naplánované zápasy, které divizní Bohumín i Dobratice nakonec odřekly,“ mrzalo trenéra Petra Sostřonka.

Fotbalisté Havířov v předkole MOL Cupu porazili v neděli doma Bohumín 2:1 a radují se z postupu.
Okresní derby v MOL Cupu: Havířov oplatil Bohumínu porážku a raduje se z postupu

Celkově je ale s přípravou spokojený. „Natrénovali jsme to, co jsme potřebovali. Nejvíc nám dal zápas s Hlubinou, která ještě před rokem s námi hrála kraj a teď skončila v divizi druhá. Kluci viděli, že na hřišti se musí makat. Hlubina má svou kvalitu, byla rychlejší, důraznější, hodně nám zatápěla a okamžitě potrestala naše školácké chyby,“ vrátil se trenér Českého Těšína k duelu.

Výsledek 1:4 v něm nebyl rozhodující. „Byly tam pasáže, kdy kluci nevěděli, co hrát a nestačili jsme, ale pak se trochu vzpamatovali a soupeři se vyrovnali. Něco to napovědělo hlavně klukům, kteří musí hrát trošku jinak,“ konstatoval kouč, který už připravuje své svěřence na ostrý start sezony ve Vřesině.

Fotbalová rezerva ligové Karviné v letní přípravě na MSFL porazila slovenský Martin 7:1.
Mladá rezerva Karviné nemá nosy nahoře, i přes šest tutovek v generálce padla

Přípravné zápasy:

Český Těšín – Bystřice 6:1

Český Těšín – Hlubina 1:4

Čadca – Český Těšín 3:3