Zápas začal poměrně opatrně. Týmy se vzájemně oťukávaly a převážně se hrálo mezi šestnáctkami. Opravdu tutových šancí bylo jako šafránu. Jedna z mála vážnějších příležitostí skončila brankou.

Domácím se povedl brejk a průnikovou přihrávku si nechtěně srazil do vlastní brány obránce Dvořák. „Během první půle jsme hrozili hlavně ze standardek. Žádná ale gólem neskončila,“ uvedl záložník Břidličné Marcel Cudrák.

Hostující výběr nastoupil do druhého poločasu aktivně. Vyrovnáno mohlo být po Cudrákově akci, finální pas na Sklenaříka ovšem neměl optimální parametry. Přihrávající si dokonale napravil chuť o něco později. Postavil se totiž k rozehrávce rohového kopu, který nasměroval na přední tyč a Mohyla se prosazoval hlavou – 1:1.

Polanka ale toužila po třech bodech a po srovnání stavu soupeře přimáčkla. Brankář Ludvík Zifčák několikrát čaroval a držel akcie svého mužstva nad vodou. Oba týmy si pak vytvořily další velké šance a pět minut před koncem se dokonce třepetala síť. Bylo to po standardce hostů, kdy odražený doputoval k Čaneckému, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Pomezní zvednutým praporkem však signalizoval ofsajd.

„Bod nakonec bereme. Nevymlouvám se na rozhodčí, ale tento zápas byl po celou dobu řízen tendenčně proti nám. Domácí si vytvořili několik příležitostí a velkou pochvalu zaslouží náš brankář Luďa Zifčák, který nás několikrát podržel svými skvělými zákroky,“ chválil Marcel Cudrák.

Polanka – Břidličná 1:1 (1:0)

Branky: 32. vl. Dvořák – 54. Mohyla. Rozhodčí: Vojkovský – Viščor, Ham. ŽK: Andrýsek, Koutný, Uher – Dvořák, Daříček, Mohyla, Čanecký. Diváci: 120.

Břidličná: Zifčák – Dvořák, Furčák, Čanecký, Daříček – Šulák, Jiřičný (83. Hoffmann), Ondra, Cudrák (88. Marian Minich ml.) – Mohyla (74. Simichanidis), Sklenařík (85. Pella). Trenér: Roman Štůrala.