Původně se mělo hrát na hlavním travnatém hřišti, po dohodě s rozhodčími se však zápas přesunul na zdejší umělou trávu.

„Byla to Bangladéš, hotová džungle. Na takovém terénu se opravdu nedalo hrát. Nakonec jsme si během krátké doby museli zvyknout na umělku, což nebylo jednoduché. Popasovali jsme se s tím ovšem dobře,“ komentoval záložník Kovohutí Marcel Cudrák.

Břidličná přitom musela soupeře dotahovat už po třetí minutě, kdy rychlou brejkovou akci zakončoval Ondruš. Hostující výběr to však nezlomilo. Tlačil se do útoku a po čtvrthodině hry si Sklenařík počíhal na chybu vyběhnutého bíloveckého brankáře a lobem vyrovnal na 1:1. Tentýž útočník společně s kapitánem Jiřičným mohli zvýraznit vedení svého týmu, další branka ale do poločasové přestávky nepadla.

Definitivní rozhodnutí přinesla sedmapadesátá minuta. Mohyla se krásně uvolnil po straně, přešel přes obránce a následně poslal přesný centr na úroveň penalty, kam si naběhl Jiřičný, který ranou po zemi kolem brankáře potvrdil, že se mu v posledních kolech střelecky nebývale daří. Po tomto gólovém momentu se Kovohutě zatáhli a soustředili se na obranu.

Čas od času se jim nabídla možnost přejít do nebezpečného protiútoku. V jednom takovém se zhruba deset minut před koncem ocitl Cudrák, míč ale poslal vedle. Břidličná si i přesto nakonec došla v Bílovci pro vítězství.

„Hráli jsme dobře, kluci do toho dali maximum a nakonec si vezeme domů velmi cenné tři body. Skvěle opět zachytal náš brankář Zifčák a ve čtvrtém utkání po sobě se trefil i kapitán Jiřičný. Je skvělé, že se tabulkou posouváme nahoru a dostáváme se na místa, kde bychom se chtěli pohybovat,“ uzavřel Marcel Cudrák.

Bílovec – Břidličná 1:2 (1:1)
Branky: 3. Ondruš – 17. Sklenařík, 57. Jiřičný. Rozhodčí: Šimeček – Tomšík, Šafrán. ŽK: Ondruš – Marian Minich ml., Mohyla. Diváci: 78.
Břidličná: Zifčák – Daříček, Hoffmann, Čanecký, Furčák – Marian Minich ml. (78. Pella), Šulák, Jiřičný, Cudrák – Mohyla (88. Hargaš), Sklenařík (64. Simichanidis). Trenér: Roman Štůrala.