Hostující výběr na půdu soupeře dorazil s jasnou taktikou, a sice soustředit se především na defenzivu. „Byli zalezlí na vlastní půlce, bránili v jedenácti lidech a prakticky pořád jsme museli hrát do plných,“ komentoval záložník Kovohutí Marcel Cudrák.

Ten si mimochodem vypracoval i první velkou příležitost zápasu. Svou ránu ovšem nasměroval pouze do brankáře. Jediný gól první půle se urodil během čtyřiatřicáté minuty. Stará Bělá podnikla útok po levé straně hřiště, následně se míč dostal až ke Kožíkovi, jenž volejem z hranice šestnáctky nádherným způsobem vymetl šibenici.

Kouč Břidličné Roman Štůrala nebyl příliš spokojen s hrou svých svěřenců, což během přestávkové pauzy jasně demonstroval i v kabině. Promluva do duše domácím prospěla. Vyrovnání se dostavilo s úderem hodiny hry. Zhruba na rozhraní penalty dolétl centr, který hlavičkující Jiřičný umístil do sítě. Břidličná v následujících minutách zvyšovala své tempo a bušila do protivníkovy obrany.

Ta podruhé v zápase povolila pět minut před začátkem nastavení. Na přední tyč doputoval další centrovaný balon a Matěj Čanecký svou přesnou hlavičkou Kovohutím s definitivní platností přisoudil tři body.

„Jednalo se o těžký zápas. Soupeř bojoval a byl velmi nepříjemný, během poločasové přestávky ovšem proběhl menší vítr v kabině a pak se nám povedlo otočit. Mimo jiné jsme opět těžili ze střelecké formy Davida Jiřičného, jehož hlavičky jsou zkrátka fantastické,“ mínil ještě Marcel Cudrák.  (šim)

Břidličná – Stará Bělá 2:1 (0:1)

Branky: 60. Jiřičný, 85. Čanecký – 34. Kožík. Rozhodčí: Šafrán – Ham, Dedek. ŽK: Dvořák – Dziža, Charvát. Diváci: 172.

Břidličná: Zifčák – Dvořák, Daříček, Čanecký, Furčák – Simichanidis (46. Šulák), Jiřičný, Hoffmann (89. Pella), Cudrák – Sklenařík (88. Hargaš), Mohyla (78. Marian Minich ml.). Trenér: Roman Štůrala.