Vstup do utkání přitom hosté měli exkluzivní – již v 5. minutě je poslal do vedení Miroslav Daříček. O deset minut později ale domácí vyrovnali zásluhou Gistingera. „Vedli jsme po hezké brance z rohu, ale bohužel domácí pak rychle kontrovali,“ litoval trenér hostujícího celku Petr Souček. „Bohužel jsme se pak přizpůsobili hře domácích, svou roli sehrál i rozbahněný terén a úzké hřiště,“ přidal své postřehy stratég Břidličné.

Kovohutě přitom ještě do poločasu mohly jít do vedení, zradila je ovšem špatná koncovka. „Po standartce Holčáka se k hlavičce dostal Čanecký, ale bohužel těsně minul. Pak ještě byl ve velké šanci Adamovský, stačilo to uklidit placírkou,“ přemítal Souček.

I ver druhé půli si Břidličná vypracovala několik příležitostí, hostům ovšem chyběla i trocha toho pověstného štěstíčka. A tak udeřilo na druhé straně. „Nebyli jsme schopni dát branku a pak jsme uprostřed největšího tlaku vytvořili hrubku uprostřed hřiště. Špatně jsme zakombinovali, přišla ztráta míče a domácí šli do brejku. Matěj Čanecký se to snažil skluzem vypíchnout, ale srazil si to do vlastní branky. Pak ještě domácí dali jeden gól. Nehráli jsme dobře, body jsme si asi nezasloužili,“ přiznal lodivod Břidličné Petr Souček.

DOLNÍ DATYNĚ – BŘIDLIČNÁ 3:1 (1:1)

Branky: 16. Gistinger, 69. vl. Čanecký, 83. Cenek – 5. Daříček. Rozhodčí: Švec – Šištík, Boráň.

ŽK: Greger, Kodenko. Diváci: 100.

Břidličná: Zifčák – Minich, Daříček, Čanecký – Mohyla (78. Dvořák), Ondra, Holčák, Hoffmann, Cudrák – Houdek, Adamovský. Trenér: Petr Souček.