Slavoj Olympia bude v nadcházející sezóně hrát v divizi F, ve které nově narazí na rezervy Třince nebo Karviné, nováčkem bude také sestoupivší Rýmařov. Trenér bruntálských fotbalistů Antonín Mura očekává mnohem těžší zápasy, než v loňské sezóně. „Podle mě je naše skupina dvakrát těžší, než ty ostatní,“ říká v rozhovoru zkušený stratég, který se rozpovídal také o změnách ve svém kádru.

Trenére, loňskou sezónu Bruntál zakončil na sedmém místě, bezprostředně po posledním zápase jste to považoval za úspěch. Platí to stále?

Určitě platí, úspěch je možná i slabé slovo. Soutěž jsme dohrávali prakticky v devíti lidech, kteří byli momentálně připravení na divizi. Za tím si stojím.

Nicméně nebýt posledních tří nepovedených zápasů, mohli jste skončit ještě o několik příček výše…

Mohl, samozřejmě. Ale těch odchodů z kádru bylo strašně moc. Když to shrnu, tak jsme přišli o oba Kundrátky, Pavla Kučeru, v týdnu před začátkem soutěže nám odešel Lukáš Češek a už jsme ho neměli jak nahradit. Bylo toho strašně moc. Na poslední zápas s námi odjeli dorostenci, které jsem pořádně ani neznal, ale nikoho jiného už jsme prostě neměli.

Hodně vás mrzelo to, že Bruntál přišel v závěru ročníku o dva a půl roku trvající domácí neporazitelnost…

Mrzí mě to, ale na druhou stranu holt každá série jednou končí. Jen je škoda, že to přišlo zrovna s Přerovem, který byl na dně tabulky…

Příští rok budete hrát nově divizi F, do které vám přibylo například béčko Třince, nebo Karviné. Co na to říkáte?

Fotbal dělám už nějaký ten pátek a většinu času se pohybuji na úrovni divize. A musím říct, že to bude jeden z nejnašlapanějších ročníků, které pamatuji. Když budeme hrát v Karviné nebo v Třinci v neděli a jejich áčka v sobotu, máme problém. To samé platí pro reprezentační přestávky. Myslím si, že spoustu mužstev by mohlo hrát třetí ligu.

Už jste to trošku nakousl, nevadí vám, že B týmy mohou mít v sestavách velké výkyvy?

Když si vzpomenu, jak jsme během reprezentační přestávky hráli s béčkem Opavy, měli tam jedenáct hráčů z áčka. Bohužel je to ale tak, budeme se s tím muset vyrovnat.

Bruntál přijde o Adamovského, s Vítkovicemi se připravuje Kovařík…

Adamovský míří do Břidličné, určitě to je velké oslabení, a s Kovaříkem už spíše nepočítám, protože tam se rozcházíme ve finančních představách. Končí také Vitoul, který nám sice pomohl, ale jeho pracovní vytížení mu nedovoluje připravovat se na sto procent.

Všichni tři pro vás byli dost důležitými hráči, jak je plánujete nahradit?

Hráče už máme vytipované, teď jde hlavně o to, abych od klubového výboru dostal volnou ruku. Podobných odchodů jsem se nikdy nebál, věřím, že je dokážeme nahradit. Mrzí mě ale přestup Adamovského, jakožto domácího hráče.

Je možné, že se k vám připojí někdo z B týmu, nebo dorostu?

Může se to stát. Když si někdo z nich bude chtít máknout a zabojovat o místo v áčku, budu jenom rád. Vidím tam tři fotbalisty, kteří by mohli mezi béčkem a áčkem pendlovat, konkrétně třeba Zatloukal, Vojtík, Zetek a další.

Jednáte aktuálně s nějakými možnými posilami?

Některé hráče už máme skoro hotové a věřím, že to dobře dopadne. Na poslední schůzce jsem vedení řekl, že musí přijít čtyři až pět hráčů. Když se na to podíváte, tak třeba Galus musel na jaře hrát místo beka stopera, i když je menšího vzrůstu. A takových situací tam bylo více. Určitě potřebuji dva útočníky a jednoho ofenzivně laděného krajního obránce. Jednoho hráče už jsme měli skoro hotového, ale na poslední chvíli nám jej bohužel přebrala Polanka.

V úvodu jste říkal, že letošní ročník divize bude mimořádně našlapaný. Kde se tedy Bruntál bude chtít pohybovat?

Prvořadým cílem bude určitě záchrana, protože v soutěži nevidím slabé kluby. Všichni okolo navíc posilují, nikdo nespí. Čekám nejsilnější ročník za hodně dlouhou dobu. Naše skupina navíc bude mnohem náročnější, než ty ostatní.

CHALUPA TOMÁŠ