Bruntálský kouč Antonín Mura se přitom před zápasem neocital v jednoduché pozici. Z různých důvodů nebyli k dispozici kapitán Krajčovič, Orság a Kučera. Na výkonu to nebylo znát, i když Slavoj Olympia poprvé málem inkasovala už v páté minutě, Patrik Kundrátek ovšem stačil míč odvrátit do bezpečí z brankové čáry.

Nedlouho poté ale domácí zahrávali roh, následnou střelu Kyselého tečoval Češek a skóre se měnilo. Slavičín měl pak ještě jednu tutovku, ale do černého mířil pouze Bruntál. Češek se osm minut před přestávkou zmocnil balonu a krásným způsobem obstřelil slavičínského brankáře – 2:0. „Fotbal měl velmi dobrou úroveň, i když se hrálo na podmáčeném hřišti,“ komentoval předseda Slavoj Olympie Jan Urban starší.

Jeho syn Jan Urban mladší mohl ve druhém poločase skórovat. Dalekonosnou ránu z pětačtyřiceti metrů ovšem nasměroval do břevna a v další příležitosti jeho pokus otřásl pouze tyčí. Následně málem zkompletoval hattrick Češek, ve vyložené pozici ale nedal.

Třetí gól Bruntálu se dostavil čtvrthodiny před koncem. Po rohu se dostal balon ke Kyselému, jenž s pomocí teče překonal gólmana Slavičína. Hosté se zmohli pouze na závěrečnou korekci, kterou střelou po zemi zprostředkoval Fojtík.

„Byť jsme byli oslabeni, náš celek podal nejlepší výkon v sezoně. Hra měla vysokou úroveň. Skvěle fungovala naše obrana. Kluci za toto utkání zaslouží vekou pochvalu. Diváci tleskali vestoje a na stadionu panovala skvělá atmosféra,“ pochvaloval si kouč Antonín Mura. Poslední zápas podzimu sehraje Bruntál v sobotu od 14.00 v Bohumíně. Klub za projevenou přízeň a jako poděkování tam vypraví pro fanoušky zdarma autobus. (šim)

SO Bruntál – Slavičín 3:1 (2:0)

Branky: 13. a 38. Češek, 76. Kyselý – 88. Fojtík. Rozhodčí: Lysák – Koláček, Pospíšil. ŽK: Češek, Němec. Diváci: 390.

Bruntál: Studený – P. Kundrátek, Dohnálek, Hrabovský, Němec (79. Cabal) – Blažek (72. Zatloukal), Kyselý, L. Kundrátek, Lavrovič (85. Nosál) – Jan Urban ml. – Češek. Trenér: Antonín Mura.