Jiskra zahájila zápas aktivně na polovině Bruntálu, zatímco domácí se soustředili na důslednou defenzivu. Studeného svatyni nejprve ohrozila po centrech Davida Furika a Konečného v 5. minutě. Následně po odraženém míči pálil z první Palys, ale bránu přestřelil.

Bruntál poprvé Kameníkovu bránu ohrozil až v 15. minutě, ale střela Hapky byla tečována na roh. Stejný hráč to zkusil znovu ve 23. minutě, ale bránu minul.

Zajímavou šanci měl ve 27. minutě Pavel Jeřábek poté, co k němu propadl míč po nákopu Kameníka. Útočník Jiskry, jemuž nabíhali další spoluhráči, volil střelu, kterou však Studený vyrazil. Po půlhodině hry Jeřábek vypálil nebezpečný projektil z přímého kopu. Míč, směřující do levého horního rohu, musel bruntálský brankář vyboxovat.

Domácí otevřeli skóre zápasu poté, co rýmařovští hráči prohráli sérii soubojů a před Kameníkem se sám zjevil s míčem Ostrák, který nabídnutou šanci využil – 1:0 pro Bruntál.

Krnov prohrál v Hlubině.
Krnov v Hlubině vedl, nakonec ale dostal trojku

Do přestávky FC SO své vedení ještě navýšil. Obranu Jiskry přetlačil Modelský, míč se dostal k volnému Blažkovi, který Kameníkovi nedal šanci zakročit.

V úvodu druhé půle zahrozila Jiskra po centru Kamila Kocúra, který ještě prodloužil Čikl na Hlebu. Záložník ale bránu přestřelil. Krátce poté vyslal na Studeného štiplavou střelu Michal Furik, ale bruntálský gólman vyrážel.

Běžela 54. minuta, když rýmařovské obraně unikal na pravé straně Schwarz, který přihrával před bránu na Ostráka. Tomu stačilo do míče jen ťuknout a dostat jej do sítě, ale bruntálský hráč míč vůbec netrefil.

Na druhé straně předvedli svěřenci trenéra Furika rychlý protiútok, který zakončila přihrávka Čikla na Jeřábka, ten však bránu přestřelil vysoko nad. Zajímavá, leč nepřesná byla Jeřábkova hlavička po centru z pravé strany v 65. minutě.

Rýmařov se snažil Bruntál dostat pod tlak, ale do koncovky se dostával těžce. Až v 82. minutě vypálil ze střední vzdálenosti Kamil Kocúr, ovšem i tentokrát Studený vyrážel.

V 87. minutě při rychlém protiútoku Bruntálu fauloval Kolísek ve vápně Rončáka a sudí nařídil penaltu. Tu proměnil Galus a Bruntál vedl 3:0 a definitivně tak rozhodl o vítězství FC SO.

Jiskra tak potvrdila, že se jí derby v této sezoně nedaří a na hřišti Bruntálu prohrála 0:3.

FC Slavoj Olympia Bruntál – SK Jiskra Rýmařov 3:0 (2:0)
Branky: 39. Ostrák, 43. Blažek, 88. Galus. Rozhodčí: Zapletal – Proske, Ganaj. ŽK: Tomášek, Modelský. Diváků: 350.
Bruntál: Studený – Galus, Kušnír, Vojtík, Goněc – Schwarz, Hanel (72. Rončák), Hapka, Blažek (84. Tomášek), Ostrák - Modelský (89. Deák). Trenér: Petr Kostelník.
Rýmařov: Kameník – D. Furik, K. Kocúr. Kolísek, Palys – Kršek (66. J. Kocúr), M. Furik, Konečný (81. Němec), Hleba (70. Křepelka) – Čikl, Jeřábek. Trenér: Milan Furik.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...