Čerstvá akvizice na hřišti působila suverénním dojmem, Igbinoba vyhrával hlavičky, v osobních soubojích si počínal velmi jistě. Ani jeho dobrý výkon ale nepomohl ke kýženému bodovému zisku.

„Je to škoda. Zdálo se mi, že tam z naší strany bylo málo pohybu. Hrajeme o soutěž výše než vloni, soupeři jsou tady lepší. Snažili jsme se, ale musíme tomu dát ještě trochu více,“ hodnotil vytáhlý stoper úvodní vystoupení Krnova v letošní divizní sezoně. „Nemyslím si, že by nás Bruntál přehrál, ale byli v zápase rychlejší, po celých devadesát minut se dobře hýbali. Byli také důraznější, to nám trochu chybělo. Dnes jsme nehráli svůj fotbal,“ doplnil ještě k průběhu zápasu.

Antonín Mura přivítal nové posily
Albrechtice odtajnily posily! Máme kvalitu, řekl trenér Mura

Očekávané derby sledovala téměř tisícovka diváků, na poměry divize věc naprosto nevídaná. „Byla to pro nás obrovská motivace. Doma pro ně chceme vyhrávat, jejich podpora nás zavazuje k tomu, abychom na hřišti nechali všechno,“ podotýká nigerijský obránce ke krnovským fanouškům.

Pro šestadvacetiletého cestovatele se rozhodně nejedná o první české ani evropské angažmá. Dříve kopal v nižších švédských soutěžích, od roku 2018 působí s jednoletou přestávkou v Česku, v sezoně 2019/20 si odskočil do Rakouska. V tuzemsku už si zahrál za Třebíč, Havířov, Dětmarovice a naposledy byl v třetiligovém Vratimově.

„Divizi ale neberu jako krok zpátky,“ zdvihá Igbinoba prst. „Ze strany Krnova byl velký zájem. Když jsem tady přijel, kluci i trenér mi hned všechno ukázali, takže se od začátku cítím jako doma. Navíc jsem o Krnově slyšel, že je to hezké město, je tady krásný stadion i hřiště,“ pochvaluje si jedna z nejexotičtějších posil v historii krnovského fotbalu.

Drtivá většina divizních hráčů se jen fotbalem neuživí, nejinak je tomu v případě Johna Igbinoby. „Bydlím v Ostravě, kde pracuji v Makru. Baví mě to tam, máme výborný kolektiv a všichni jsou k sobě milí. Samozřejmě bych se někdy chtěl fotbalem živit, ale pokud ta příležitost nikdy nepřijde, tak se z toho hroutit nebudu,“ zakončil usměvavý Nigerijec povídání.