Polanka – Oba týmy si uvědomovaly důležitost zápasu, v první půli tak byla k vidění především taktická bitva mezi oběma vápny. „Na obou stranách byly k vidění spíše takové náznaky šancí,“ přiznal po utkání bruntálský kouč Radek Zatloukal. Ještě do konce poločasu ale udeřilo, domácí poslal do vedení gólem do šatny Tilkeridis. Podle Zatloukala byla branka neregulerní. „Myslím, si že to byl ofsajd,“ řekl.

Po změně stran tak museli Bruntálští dotahovat. Nejblíže byl k vyrovnání Urban, obrovskou šanci měl také Krajčovič, ale Slavoj Olympia se letos v koncovce trápí. „Byli jsme jednoznačně aktivnější, vytvořili jsme si velký tlak, jenže jsme opět vyhořeli v koncovce,“ smutnil Zatloukal.

Domácí se strachovali o výsledek až do závěrečných minut, až v nastavení Polanku uklidnil svou druhou trefou v utkání Nikolas Tilkeridis. „Předcházela tomu vymyšlená situace u rohového praporku. Je smutné, že se rozhoduje někde jinde než na hřišti. Svým klukům nemůžu upřít snahu a bojovnost, ale bohužel,“ zakončil trenér Bruntálu.

POLANKA – BRUNTÁL 2:0 (1:0).
Branky: 44. a 91. Tilkeridis.
Rozhodčí: Žurovec – Šimeček, Pospíšil.
ŽK: Tilkeridis, Vybíral – Jaška, Lavrovič, Hellebrand, Orság.
Diváci: 105.

Bruntál: Jaška – Galus, Dohnálek, Krajčovič, Lavrovič – Blažek – Urban (84. Cabal), Kyselý, Šanda (78. Vojtík) – Hellebrand (69. Žatka) – Orság. Trenér: Radek Zatloukal.

TOMÁŠ CHALUPA