Krnov postrádal klíčové hráče jako Swiecha nebo Tümmlera. A aby toho nebylo málo,brzy kvůli zranění šli ze hry Sabo a Hřivnáč. „Utkání nám vůbec nevyšlo. Inkasovali jsme dvě rychlé branky, což se projevilo do dalšího průběhu zápas,“ posteskl si krnovský trenér Gustav Santarius. V 8. minutě si dal do strany balon Velička, obešel si obránce a střelou na zadní tyč otevřel skóre – 1:0. O čtyři minuty později se prosadil Yahaya a bylo jasné, že domácí mají nakročeno k dalšímu vítězství. „Po celý první poločas jsme byli lepším týmem a měli i další šance,“ podotkl opavský stratég. V závěrečné minutě úvodního dějství dával Ščudla na 3:0, když hlavou lobl hostujícího brankáře.

Fotbalový víkend se hlásí o slovo.
Kam za fotbalem: Okresní bitva: Lídr z Vrbna vyzve Chomýž

Po přestávce se podařilo Krnovu snížit. Mladíček Groda zatáhl balon a prostřelil gólmana Jimoha. „Ve druhém poločase jsme měli chvilkovou pasáž, kdy jsme se dostali do hry. Bohužel se nám podařilo dát jen jeden gól, více nám Opava nedovolila,“ přiznal krnovský stratég Gustav Santarius.

Opavští následně přidali ještě další dvě branky. Nejdříve se trefil na Jaroszek a na konečných 5:1 upravil po vysunutí Stambolise Velička. „Jsem maximálně spokojený. Odehráli jsme dobré utkání, náš výkon nespadl ani po prostřídání. Hodili jsme tak rukavici Hlubině,“ podotkl Zdeněk Partyš. Výhra je o to cennější, že Slezský FC hned pětkrát pokořil nejlepší divizní obranu letošní sezony. „Je to hezké, ale na druhou stranu je si třeba uvědomit, že Krnov měl personální problémy. Nehrál například pilíř defenzivy Jakub Swiech,“ zakončil Zdeněk Partyš.

SFC Opava B – Krnov 5:1 (3:0)
Branky: 8. a 73. Velička, 12. Yahaya, 45. Ščudla, 65. Jaroszek – 53. Groda. Rozhodčí: Cieslar – Kolář, Schneider. ŽK: Celta, Hýbl, Chládek – Groda. Diváci: 100.
Opava B: Jimoh – Wehowský, Kaizar, Hýbl (53. Jaroszek), Kadlec – Celta, Tipoas, Chládek, Ščudla (70. Stambolidis) - Yahaya, Velička. Trenér: Zdeněk Partyš.
Krnov: Řeháček – Sabo (24. Koval), Igbinoba, Havlíček, Tilkeridis – Václavek, Zrník (66. Gramel) – Lavrovič (66. Kolbasa), Mráz, Hřivnáč (14. Groda) – Miškev (66. Kerage). Trenér: Gustav Santarius.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...