V dresu karvinského béčka nastoupilo několik hráčů z áčka, v základu se objevili Putyera, Dreksa nebo Puchel. „Takový je fotbal. Když mají tu možnost, tak ať se jimi klidně posílí,“ komentoval jejich přítomnost rýmařovský stratég Milan Furik.

V první půli se v Karviné hrál zajímavý fotbal, branky se ale diváci nedočkali. Nejblíže k ní měl Petr Navrátil, který po dvaceti minutách orazítkoval tyčku. „Nástup měli asi o něco málo lepší domácí, ale hra se zhruba v polovině poločasu srovnala,“ řekl Furik. „Dokonce jsme pak asi byli i aktivnější a vytvořili si více šancí než Karviná,“ doplnil.

Aktivně se Jiskra snažila hrát i ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Rýmařovští si vytvořili další šance, do vedení mohli jít dvacet minut před koncem, ale Šupákova střela zpoza vápna skončila na tyči. A tak přišel trest. V 92. minutě kopala Karviná roh, v chumlu těl se nejrychleji zorientoval Dreksa a uklidil míč do branky.

„O něco aktivnější jsme byli i ve druhé půli, postupem času se hrálo čím dál tím víc nahoru dolů. Bohužel v poslední minutě inkasujeme z takové doklepávačky. Bolí to víc, než kdybychom prohráli 3:0, ale tak to holt občas bývá,“ smutnil po utkání Furik. Chuť si může Jiskra spravit v sobotu, kdy doma od 15:00 hostí béčko Opavy.

Fotbalisté Rýmařova v zápase s karvinským rezervním týmem.

KARVINÁ B – RÝMAŘOV 1:0 (0:0).
Branky: 90. Dreksa.
Rozhodčí: Laštuvka – Trigas, Šafrán.
ŽK: Galuška – L. Kundrátek, Galuška.
Diváci: 150.

Rýmařov: Kameník – Kolísek (84. Kršek), Kocúr K., Kučera, P. Kundrátek – L. Kundrátek, Dydowicz, J. Furik, Němec (76. Hleba) – Šupák, Navrátil. Trenér: Milan Furik.

TOMÁŠ CHALUPA