Utkání pro Rýmařov začalo nejlépe, jak mohlo. Už ve třetí minutě totiž zamířil do své vlastní branky Ondřej Kubík a domácí šli do vedení. Po dvaceti minutách hry zvyšoval na 2:0 Navrátil a zdálo se, že si Rýmařov připíše další snadné vítězství. Opak byl ovšem pravdou. Ve 30. minutě snižoval na 2:1 Walder, o pět minut později vyrovnal z penalty Klimpar.

„Vstup se nám vydařil, vedli jsme poměrně brzo 2:0, pak jsme ale soupeři nabídli dvě branky. První přišla po naší chybě v defenzivě a druhá z penalty. Od té doby začal boj, Frenštát hrál velmi organizovaně na vlastní půlce a snažil se hrozit z protiútoků,“ řekl kouč Rýmařova Milan Furik.

Hned na začátku druhé půle dostal druhou žlutou Kalfas a hosté šli do desíti. „Způsob hry se ale až tak moc nezměnil,“ upozornil Furik. „Spustil se hustý déšť, ta karta vyplynula i z toho. Je ale pravda, že jsme pak soupeře docela mačkali, jejich brankář chytil několik gólů,“ dodal.

Když už to začínalo vypadat, že by Rýmařov poprvé od úvodního kola mohl ztratit body, začal na hřišti excelovat kanonýr Tomáš Šupák a dvěma góly v závěru zápasu strhnul vítězství na stranu domácích. „Nerad někoho vyzvedávám, ale je dobře, že to jemu i Navrátilovi střílí. Záloha za nimi dobře pracuje a oni vědí, že proměňování šancí je pouze na nich,“ prohlásil Furik.

RÝMAŘOV – FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM 4:2 (2:2).
Branky: 3. Kubík (vl.), 19. Navrátil, 79. a 90. Šupák – 30. Walder, 35. z pen. Klimpar.
Rozhodčí: Lukašík – Žurovec, Kaloč.
ŽK: Kameník, P. Kundrátek, L. Kundrátek, Kučera – Špaček, Klimpar, Kovář, Kalfas.
ČK: 50. Kalfas.
Diváci: 210.

Rýmařov: Kameník – Kolísek, K. Kocúr, Kučera, P. Kundrátek –L. Kundrátek, Dydowicz, J. Furik, Němec – Šupák, Navrátil (87. Hleba). Trenér: Milan Furik.

TOMÁŠ CHALUPA