„Byl to zápas, který se asi nejvíce podobal tomu, co nás čeká v soutěži,“ těšila výhra nad ambiciózním soupeřem Milana Furika.

Jeho mužstvo se v Řepčíně dostalo brzy do vedení. U obou gólů byl kanonýr Pavel Jeřábek. „Byly to akce jako přes kopírák. Dostal přihrávku za obranu, šel sám na gólmana a skóroval,“ popsal rýmařovský trenér gólové situace svého týmu. U Jeřábkových tref asistovali Čikl s Navrátilem.

Krátce před prvním gólem se mohl Jeřábek prosadit ještě jednou, obránci Kozlovic ale míč zastavili těsně před brankovou čárou. „Je to dobrá zpráva směrem k našemu útoku,“ těšilo Furika zapojení všech tří ofenzivních hráčů u gólů Jiskry. Díky Jeřábkovým gólům vedli rýmařovští hráči po první půli 2:0. „Naše ofenziva během prvního poločasu byla velice kvalitní. Petr Čikl se předvedl ve velice slušném a pěkném světle. Jeho výkon, na to, že měl dlouhou pauzu, byl dobrý,“ byl rád rýmařovský stratég.

Po změně stran se charakter zápasu změnil. Jiskra již nebyla tolik dominantní. Přesto se jí podařilo zvýšit na rozdíl tří branek. „Nezačali jsme sice dobře, ale při jedné akci jsme se dostali k odraženému míči a David Hleba pohodlně skóroval do prázdné brány,“ pokračoval Furik. Jinak s výkonem mužstva ve druhém poločase příliš spokojen nebyl. „Soustředěnost během přípravných zápasů není u kluků tak velká, jako při mistrovských utkáních. Polevili jsme a soupeř dvěma góly zkorigoval výsledek.“

Navzdory tomu, že Kozlovice dokázaly v závěru snížit na rozdíl jediné branky, viděl Furik pozitiva. „Vyzkoušeli jsme si různé varianty. Dolů totiž po změně stran šli oba střední záložníci, tedy Michal s Konym,“ hodnotil.

Jiskra Rýmařov porazila Kozlovice 3:2. O nadcházejícím víkendu čeká na Furikův výběr přípravný zápas proti Jeseníku. Utkání se bude hrát na hřišti soupeře v sobotu 4. března od jedenácti bodin.

SK Jiskra Rýmařov – FK Kozlovice 3:2 (2:0)
Branky Rýmařova: Jeřábek 2, Hleba.
Rýmařov: Kameník – Zifčák, K. Kocúr, Kneifel, Hleba – Navrátil, M. Furik, Konečný, J. Kocúr – Čikl, Jeřábek. Trenér: Milan Furik.