„Musím přiznat, že marodka nás trápí hodně. Mimo máme pět hráčů ze základní osy. Snad se do začátku soutěže dáme dohromady,“ přeje si hrající manažer Břidličné Marcel Cudrák. Ten sám musel v sobotu po třiceti minutách střídat. „Píchlo mi ve svalu. Nešlo to,“ okomentoval své brzké střídání.

Premiéru v dresu v Kovohutí si odbyl dvaadvacetiletý záložník Dominik Kuča. Jedná se o odchovance Vítkova, který si prošel i Opavou a Karvinou. Jeho poslední štací byla divizní Polanka. „Je to fotbalista s potenciálem. Věřím, že nám pomůže,“ míní Marcel Cudrák.

Největší hvězdy Města Albrechtic. Zleva Jakub Hrubý a Ondřej Bartoníček
Albrechtické posily v akci! Hrubého paráda porážku neodvrátila

V samotném utkání Přerov rychle vedl. „Soupeř nás dostal pod tlak. Dal gól. Nám trvalo nějakých pětadvacet minut než jsme se dostali do hry,“ začal s komentářem utkání manažer Kovohutí. Po faulu na Kuču mohl z penalty vyrovnat Veselý, jenomže ji neproměnil. Do kabin se přece jenom šlo za nerozhodného stavu. Tögel poslal míč za obranu a Veselý se trefil – 1:1.

„Po přestávce jme šli do vedení. Měli jsme jsme i nějaké další šance. Musím ale přiznat, že v posledních deseti minutách jsme se jenom bránili,“ zakončil Marcel Cudrák.

V sobotu hrají Kovohutě v Holici s Kozlovicemi. Tento zápas má výkop v 17 hodin.

Přerov – Břidličná 1:2 (1:1)
Branky Břidličné: Veselý, Tögel.
Břidličná: Vyklický – Adamovský, Beňa, Kirschbaum (46. Češek), Miškev – Cudrák (30. Ježek), Kostera, Můčka, Kuča, Tögel – Veselý (46. Mikuš). Trenér: Jaromír Lukášek.