„Nechtěli jsme sahat k velkým změnám, bohužel ale okolnosti si to vyžadovaly,“ poznamenal manažer Břidličné Marcel Cudrák, který se sám zapojí do přípravy a bude trenéru Jaromíru Lukáškovi k dispozici. V kádru Břidličné již nefigurují Romana Bala, který má s největší pravděpodobností namířeno do třetiligových Bohunic. Filip Jelínek bude nejspíše oblékat dres Velkých Heraltic. Pavel Kryl míří do Rakouska, Jiří Mlčoušek do Města Albrechtic a Ondřej Moravec do Jakubčovic nad Odrou. „Všem klukům patří dík za práci, kterou pro Břidličnou odvedli. Roman Bala jde do třetí ligy, což chápu. Bude hrát o soutěž výše. Trochu mě mrzí odchody Mlčouška a Moravce. Jedná se o mladé kluky, kteří mají velký potenciál. Navíc oba měli výborný přístup,“ podotkl hrající manažer Břidličné.

Dorostenci rýmařovské Jiskry jsou jedenácti
Devatenáctka rýmařovské Jiskry nezklamala. Jedenácté místo je úspěchem

Břidličná musela na tyto odchody zareagovat. Už před Vánoci se mluvilo o možném příchodu Tilkeridise z Krnova. „S Tilkeridisem jsme byli domluveni. Jeho příchod ale nakonec padl. Dal přednost vyšší soutěži, což chápu. Směrem k jarní části je to pro nás uzavřená záležitost,“ zdůraznil Marcel Cudrák.

A kdo Kovohutě pro jaro posílí? Sílu Břidličné bezesporu zvedne Filip Markovič. Šestadvacetiletý univerzál má zkušenosti na rozdávání. V posledních osmi sezonách pravidelně kopal třetí ligu. Navíc prošel i olomouckou Sigmou. Ze stejného klubu přichází třiadvacetiletý Jan Beňa, který rovněž hrával za Sigmu. Dalším nováčkem je defenzivní záložník Marek Mikuš, který hrával v minulosti za Bílovec. V Břidličné si také hodně slibují od Adriana Miškeva. Třiadvacetiletý útočník naposledy oblékal dres Krnova. Během své kariéry si také vyzkoušel angažmá v Opavě a Rýmařově. Břidličná posílila i brankářský post. Z Bohuňovic přestupuje osmadvacetiletý gólman Zbyněk Telíšek. „Jsem rád, že do týmu se vrací obránce Jakub Mučka. Půlroku se věnoval malé kopané. Velký fotbal mu ale už chyběl. Pro nás bude velkou posilou,“ je si jistý Marcel Cudrák.

Tím posilování nekončí. „Na jednom zajímavém jménu ještě pracujeme,“ prozradil manažer Kovohutí. S tím, že hlavním cílem Břidličné je záchrana.