Bruntál přitom do první poloviny divize vkročil výborně. Zvládl těžké derby na horké krnovské půdě, které vyhrál 1:0. „Začátek nebyl špatný. Bohužel se nám vítězství v Krnově nepodařilo potvrdit. Na další vítězství jsme čekali dvanáct kol,“ poznamenal kapitán bruntálského týmu a také hrající asistent Ondřej Kušnír.

„Vyhráli jsme až v posledním kole nad Bílovcem. Osobně jsem čekal, že na tom budeme lépe. Z tohoto pohledu jsem zklamaný,“ přiznal bývalý prvoligový fotbalista.

Krnov má další výhru
Krnov nabral dvougólové manko, nakonec předvedl vítězný obrat

Bruntálští během podzimu měli několik dobře rozehraných zápasů, které ale výsledkově nezvládli. „Faktorů, proč jsme nezískali více bodů, bylo více. Jedním z nich byl fakt, že jsme nedávali góly,“ řekl bývalý hráč pražské Sparty, Liberce, Olomouce či pražské Dukly. Má pravdu, méně dala jenom Polanka a Rýmařov

„Dopláceli jsme také na individuální chyby. Byly zápasy, ve kterých jsme vedli a nakonec je ztratili. Třeba proti Polance jsme vedli 2:0, nakonec jsme brali jen bod. S Frenštátem jsme přišli o vítězství devět minut před koncem. Tyto body nám v konečném zúčtování chyběly,“ podotkl osmatřicetiletý rodák z Ostravy.

Bruntál disponuje až na výjimky poměrně mladým kádrem. „Ano, máme mladý tým, který nemá tolik zkušeností. Nicméně kvalitu má, v mladých hráčích vidím budoucnost Bruntálu,“ míní Ondřej Kušnír. „Věřím, že se nám podaří divizi zachránit. V našich silách to je. Potřebujeme ale tým vhodně doplnit,“ dodal jedním dechem.

Letošní ročník Divize F je charakteristický svou vyrovnaností. „Momentálně nevidím v soutěži slabší článek, tak jak to bylo loni v případě Heřmanic. Jaro bude z tohoto pohledu hodně zajímavé,“ očekává bývalý ligista, který si zahrál i za národní tým.

Pikantní na letošním ročníku je i fakt, že v divizi hrají hned čtyři týmy z bruntálského okresu. „Je to jenom dobře. Zvedly se divácké návštěvy, je vidět, že na Bruntálsku mají lidi fotbal rádi,“ poznamenal Ondřej Kušnír, který bude i v jarní části oblékat dres Bruntálu. „Je to tak, budu hrát za Bruntál. Mám tady navíc fotbalovou školu, musím přiznat, že práce s dětmi mě naplňuje,“ uzavřel povídání.