Začátek zápasu se sice nesl ve znamení hostujícího výběru, avšak Jan Urban mladší s kolegou ze záložní formace Markem Kyselým nedokázali míč dopravit za brankovou čáru. Potom začali tlačit na pilu Novojičínští. Nejdříve se kopala penalta, kterou ale brankář Zdeněk Studený zneškodnil. Následně jeden z domácích orazítkoval břevno a sedm minut před přestávkou se skóre už měnilo. Josef Opatřil našel ve vápně Pavla Macíčka, který balon nekompromisně uklidil do sítě. „Škoda, že jsme neproměnili naše příležitosti. Hrálo se na velkém hřišti, na což jsme si museli trochu zvykat,“ komentoval předseda bruntálského klubu Jan Urban starší.

Po změně stran do toho hosté pořádně šlápli. Skórovat mohl Kyselý, Urban mladší a také Jan Hrabovský. Následně přišlo další břevno jičínského celku a hlavně Nippertův pojišťující gól. Po standardce se k němu odrazil míč a v zakončení se nemýlil. „Za první poločas si domácí zasloužili o gól vést. V tom druhém jsme přidali, ale v největším tlaku náš celek inkasoval a bylo rozhodnuto,“ uvedl kouč Bruntálu Antonín Mura a ještě doplnil: „Každé utkání se to opakuje. Spálíme řadu stoprocentních šancí. Když venku nedáte gól, tak prostě nemůžete vyhrát.“

Nový Jičín – SO Bruntál 2:0 (1:0)

Branky: 38. Macíček, 85. Nippert. Rozhodčí: Krupa – Dudek, Lukašík. ŽK: Pyclík. Diváci: 120.
Bruntál: Studený – Krajčovič, Češek (46. Kučera), Dohnálek, P. Kundrátek – L. Kundrátek, Hrabovský, Kyselý (83. Nosál), Urban, Lavrovič – Orság (85. Golias). Trenér: Antonín Mura.