„Odchodů je nakonec více než jsme počítali,“ řekl trenér Krnova Gustav Santarius. Vedle již tří zmiňovaných odešla do Lichnova krnovská ikona Ondřej Bartoníček, do konkurenční Břidličné gólman Matěj Tabach, Josef Hvížď bude působit ve Slezských Rudolticích, Jan Volný v Třemešné, Avarim Snokrot v Bruntálu a Theodor Matějíček odehraje podzim v týmu Povltavská. „Tyto hráče se budeme snažit nahradit. I proto jsme odehráli dva přípravné zápasy ve dvou dnech, abychom si některé kluky vyzkoušeli,“ podotkl krnovský kouč. „Chceme náš kádr omladit, proto se poohlížíme po mladých hráčích. Škoda jen, že příprava v létě je tak krátká,“ doplnil Santarius.

V úterý jeho tým porazil polské Branice 7:1, kdy se hattrickem blýskl Sklenařík, dva góly dal Váňa, po jednom přidali Grulich s Hřivnáčem. „Hráli jsme proti soupeři z nižší soutěže, který nás moc neprověřil směrem do defenzivy. Směrem dopředu to bylo dobré,“ řekl k úternímu duelu šéf krnovské lavičky. Ve středu Krnovští prohráli s devatenáctkou Baníku 0:4. „Tenhle zápas mě zklamal. Chyběl nám pohyb, příliš šancí jsme si nevytvořili,“ mrzelo trenéra.

Už v sobotu čeká na Krnovské první ostré utkání, kdy na domácím trávníku hostí od osmnácti hodin v rámci předkola MOL Cupu třetiligový Hlučín. „Věřím, že do soboty se mám podaří dořešit všechny příchody, tak ať můžeme nastoupit v nejsilnějším možném složení,“ zakončil Gustav Santarius.