O víkendu na sebe narazili soupeři z odlišných pólů tabulky. Krnov, který byl v zápase papírovým outsiderem, se na soupeře snažil co nejlépe připravit.

„Věděli jsme, že Čeladná má velice silný tým. Hráli jsme zodpovědně zezadu a spoléhali na brejky,“ uvedl krnovský kouč Gustav Santarius mladší. S výjimkou třinácté minuty se nastavená taktika domácím dařila. V inkriminovaném hracím čase však byl jeden z Krnovských ve vápně u míče pozdě a Kublák ho protlačil do sítě. Krnov to ale nepoložilo.

Nejnebezpečnějším hráčem byl Martin Furik. Nejprve postupoval sám na bránu Čeladné, avšak soupeřův stoper mu na poslední chvíli stačil vypíchnout balon. Ve druhé stoprocentní šanci ho minutu před koncem poločasu zastavil jeden z obránců hostů. „Zezadu byl sražen v šestnáctce. Šlo o tisíciprocentní penaltu, rozhodčí ji však neodpískal. Svým nesprávným verdiktem nás poškodil,“ poznamenal trenér Krnova.

Ve druhé půli domácí zvýšili aktivitu a během poslední čtvrthodiny Čeladnou přikovali na její obranné polovině. A přicházely i tutovky. Blízko ke gólu měla například Ostrákova hlavička, zajímavě rovněž vypadala akce Mitury s Bartoníčkem. Několik centimetrů od vyrovnání v devětasedmdesáté minutě byla Tümmlerova rána z dobrých třiceti metrů. Po této střele se ovšem zachvěla pouze tyč.

„Nakonec jsme prohráli, ale po zápase jsem přišel do kabiny a kluky pochválil. Makali, dřeli, dali do toho maximum. Bohužel to na body nestačilo,“ doplnil na závěr Gustav Santarius mladší.

Krnov – Čeladná 0:1 (0:1)

Branka: 13. Kublák. Rozhodčí: Szwed – Vojkovský, Vidlička. ŽK: Furik – Smolík, Kublák. Diváci: 255.

Krnov: Řeháček – Pokorný, Burian, Houdek, Mrukvia – Šimčík (46. Mitura), Bartoníček, Tümmler (82. Čevela), Hrubý (82. Korchan) – Ostrák, Furik. Trenér: Gustav Santarius mladší.