„Bohužel, asi jsme působili trošku odevzdaně, navíc nám chybělo z různých důvodů plno hráčů,“ povzdechl si jeden z nejzkušenějších borců bruntálské sestavy Jan Urban mladší. Teď čeká svěřence Radka Zatloukala šestý Frýdlant. „Musíme na hřišti nechat všechno,“ burcuje třiatřicetiletý záložník.

Po Dětmarovicích to vypadalo, že se zvedáte, ale teď jste zase dostali tvrdý direkt…

Jeli jsme do Rýmařova v hodně okleštěné sestavě, bohužel nám chybělo pět hráčů základu. V tom bych asi hledal hlavní příčinu toho, že utkání takto dopadlo.

V čem vás Rýmařov předčil?

V efektivitě. Dostali jsme brzo gól, i když jsme si říkali, že musíme především přežít začátek. Od druhé minuty jsme prohrávali a bylo to na nás vidět. Dá se asi říct, že jsme byli odevzdaní a Rýmařov nás přehrál po všech stránkách. Domácí zaslouženě vyhráli.

Přitom v srpnu jste s Rýmařovem sehráli v poháru vyrovnaný zápas…

V poháru jsme hráli v takové naší optimální sestavě. Tehdy ten rozdíl mezi mužstvy nebyl tak velký. Na nás se strašně podepsala první dvě utkání sezony, navíc jsme nikdy nebyli kompletní a pořád se to nějak točilo. Místo toho, abychom se po Dětmarovicích zvedali, tak zase přišlo tohle. Momentálně se asi s Rýmařovem nemůžeme srovnávat, jsou v laufu, prohráli zatím jenom jeden zápas a celý mančaft jim šlape.

Připravovali jste se nějak speciálně na Tomáše Šupáka?

Bavili jsme se o tom, že je nebezpečný v šestnáctce. Když jde míč do vápna a kluci mu to tam vrátí zpátky, tak je vždycky na správném místě. Je to strašně chytrý hráč, umí si najít prostor. Svou šikovností si balón vždycky najde, potvrdilo se to bohužel i v našem utkání. Pohlídat si jej je strašně těžké.

Jak jako jeden z lídrů mužstva vnímáte aktuální situaci, kdy po dvou kolech skončil trenér, jste předposlední…

Byla tady taková obměna, zdálo se, že půjdeme nahoru. Dvakrát jsme si prohráli zápas de facto sami 1:0, bohužel jsme měli problém dát gól. Věřím, že nám pomohla výhra s Dětmarovicemi. Nejsme nijak svázaní vedením, nic nebalíme, do konce podzimu zbývá spoustu zápasů a musíme jet dál. Jednou je člověk dole a podruhé nahoře, tak to prostě chodí. Doufám, že to půjde a zvedneme se.

Největším problémem je pro vás aktuálně střílení branek. Co s tím?

Jednoznačně nejsme efektivní dopředu. Chybí nám nějaký snajpr, v tom vidím asi největší problém. A když už se tam dostaneme my ze záložní řady, tak šance neproměňujeme. Potřebovali bychom dopředu nějakou gorilu, zlepšit se musíme i my v záloze.

Příští týden máte Frýdlant, kudy vede cesta k vítězství?

Budeme muset všichni na hřišti odevzdat všechno, jiná možnost není. Určitě se vrátí někteří hráči, kteří chyběli, a je potřeba navázat na první poločas s Dětmarovicemi.

TOMÁŠ CHALUPA