Domácí do utkání nevstoupili vůbec špatně a už v úvodu mohl jít do vedení. „Zahráli jsme dobré utkání proti celku, za který hrají mladí a běhaví kluci. Na začátku jsme mohli jít do vedení, ve velkých příležitostech se dvakrát ocitl Adamovský, ale ani jednu šanci bohužel nedal,“ komentoval první půlhodinu kouč Bruntálu Antonín Mura.

Jeho svěřenci šli do vedení ve 30. minutě, když se po kombinační akci prosadil Kyselý. „Lavrovič, Urban a Kyselý sehráli pěknou akci, na jejímž konci byl posledně jmenovaný a uklidil míč k tyči,“ vykládal spokojeně bruntálský stratég.

Slavoj Olympia po vedoucí brance trošku pozměnil svou taktiku a soustředil se hlavně na pozornou obranu.

„Snažili jsme se hlavně hrát na jistotu vzadu, a když to šlo, hrozit z protiútoků. Byly tam z naší strany některé zajímavé situace, bohužel se nám je nepovedlo dovést do zdárného konce. Soupeře jsme ale do ničeho nepouštěli, Opava byla na míči jen po velké vápno. Sice hosté přijeli bez posil z áčka, i tak se ale jedná o nesmírně cenné vítězství proti kvalitnímu soupeři,“ zakončil spokojený Antonín Mura.

BRUNTÁL – OPAVA B 1:0 (1:0).
Branky: 30. Kyselý. Rozhodčí: Hubený – Svoboda, Pospíšil. ŽK: Kovařík. Diváci: 300.

Bruntál: Studený – Krajčovič, Dohnálek, Hrabovský, Galus – Lavrovič, Kyselý (90. Kubesa), Adamovský, Vitoul, Urban (81. Orság) – Kovařík (88. Vojtík). Trenér: Antonín Mura

Ilustrační foto
Minich i přes výhru soptil
Ilustrační foto
Rýmařov se vrácí s prázdnou