René Vojtěšek loni Břidličnou zachránil, letos má s ní po čtyřech kole čtyři body. „Očekávali jsme, že budeme mít více bodů. Rozhodli jsme se udělat změnu, dát týmu impulz,“ řekl manažer Kovohutí Marcel Cudrák.

René Vojtěšek je přitom typem trenéra, který rád pracuje s mladými hráči. Navíc některé fotbalisty vedl v Opavě. K tomu ještě hraje Břidličná v sobotu s Krnovem, který má rovněž dnes již bývalý trenér dobře načtený.

A kdo Reného Vojtěška nahradí? „Domluvili jsme se na spolupráci s Jaromírem Lukáškem. Věřím, že jde o správnou volbu,“ poznamenal Cudrák.

Jaromír Lukášek loni už v Břidličné působil. Neměl ale výsledky a u týmu předčasně skončil. Jeho nástupcem byl právě Vojtěšek. Břidličná si podle informací Deníku pohrávala s myšlenkou přivést k prvnímu týmu Pavla Zavadila nebo Tomáše Mrázka. "Je to tak, oba trenéři byli v hře. Manažer Břidličné dokonce i s Pavlem Zavadilem vedl jednání. Ta ale nakonec nedopadla," prozradil Deníku zdroj, který je obeznámen s děním okolo fotbalu v Břidličné.