„Martin Váňa u nás odvedl velmi dobré služby. Začal pracovat u mládeže ostravského Baníku, k tomu má časově náročnou práci. Nestihl by tak s týmem trénovat. U nás tak končí a bude hrát někde v okolí Ostravy,“ řekl na adresu dobře technicky vybaveného fotbalisty trenér Gustav Santarius, který povede Krnovské i v následujícím ročníku. Přitom probleskly zprávy, že mohl na lavičce skončit. „Je pravdou, že nějaké nabídky jsem měl. Zůstávám ale v Krnově,“ svěřil se úspěšný kouč a manažer v jedné osobě.

Milan Furik
Zasloužená porážka, uznal po domácím nezdaru trenér Rýmařova Milan Furik

Krnovský tým dále opouští Lukáš Macík, který má namířeno do Frenštátu. Marek Handlíř se vrací do Hlučína a Antonín Lyčka posílí Starou Bělou. A jak to vypadá se zahraničními hráči? John Igbinoba by měl pokračovat. „Měl by zůstat, zájem má, stejně jako klub,“ dodal trenér FK Krnov. Co týká akvizic z Brazílie, tak jejich další osud je v jednání.

Krnov už taky první posilu. Ze Šumperku přichází Stanislav Lavrovič. Osmadvacetiletý záložník je odchovancem Bruntál, prošel si mládeží Slezského FC Opava. V minulosti také oblékal dres Kravař. „Další posily jsou v jednání. Každopádně ale chceme dávat dost šancí i našim mladým odchovancům,“ zakončil Gustav Santarius.