„Samozřejmě, že za vstřelené góly jsem rád. Musím ale říci, že velkou zásluhu na tom mají i moji spoluhráči,“ řekl skromně Jakub Groda. Na první gól mu nahrával Jakub Rolný, na druhý Eric Kerage. „Na další Ondra Kubík a na pátý Saša Říha. Čtvrtý byl z dorážky,“ vyjmenoval borce, kteří ho do gólových situací dostávali. Nejhezčí byla v jeho podání třetí střela, která skončila za zády brankáře Daniela Zábranského. „Střílel jsem z hranice šestnáctky, navíc z otočky. Sedlo mi to krásně,“ komentoval Jakub Groda jednu ze svých pěti tref.

Gólů mohl dát i více. „Šance jsem měl, ale raději jsem se snažil nahrát. Už mi bylo blbé přidávat další branky,“ pousmál se devatenáctiletý útočník. K samotnému utkání krátce řekl: „Vůbec jsem nečekal, že vyhrajeme tak vysokým rozdílem. Ale přišlo mi, že soupeř ve druhém poločase úplně odpadl po fyzické stránce.“

Frenštát prohrál s Krnovem
Krnov hlásí top formu, porazil Frenštát a je stoprocentní

Za krnovské béčko nastoupil také anglický fotbalista Eric Kerage. „Angličan v I.B třídě, to se hned tak nevidí. Eric má velkou kvalitu, je hodně běhavý, myslím si, že bude brzy v divizním áčku. Jen nesmí hrát tolik na sebe. Měl by více přihrávat,“ přidal další postřeh krnovský útočník.

Jakub Groda je odchovancem Brantic. Vedle Krnova hrával také za Zátor a Slezský FC Opava. „V Opavě jsem hrával za osmnáctku a devatenáctku. Beru to jako dobrou zkušenost. Myslel jsem, že si zahraji i za opavské béčko, to se ale nestalo. Sportovní manažer pan Kolínek nám řekl, že má v plánu tým skládat jinak,“ vracel se krnovský kanonýr k působení v Městských sadech.

O své nejbližší budoucnosti má Jakub Groda jasno. „Jsem rád, že mohu být zpátky v Krnově. Je to moje srdcovka. Rád bych se probojoval do divizního áčka, to je můj hlavní cíl. Věřím, že se mi to podaří. Navíc v Krnově mladým šanci dávají, a to je důležité,“ zakončil povídání mladý fotbalista Krnova.