Skóre na bruntálském hřišti v desáté minutě rozepsal Wojnar. Tentýž hráč měl i další šance, avšak mezi střelce se pak už zapsat nedokázal. Okolo půlhodiny hry se naopak gólově probudila pozdější hvězda zápasu Jan Urban mladší. Nejprve se z hranice šestnáctky dostal ke střele a s pomocí břevna míč nádherně dopravil do sítě. Další velké Urbanovy chvilky přišly zkraje druhého poločasu. Před druhou trefou si obhodil protihráče a z halfvoleje se nemýlil. Pár minut nato využil chybu havířovské defenzivy a zkompletoval hattrick. Hosté sice snížili Dawidem, v závěru utkání vrhli vše do útoku, jenže na výhru Bruntálu to nemělo žádný vliv.

„Bylo to zajímavé utkání, které se divákům muselo líbit. Mužem zápasu se stal Jan Urban mladší, který zkompletoval hattrick a na výhře měl největší podíl. Díky vítězství máme na kontě dvacet bodů, což byl náš předsezonní cíl pro podzimní část. Nyní můžeme v klidu pokračovat a pokusit se to ještě navýšit,“ komentoval bruntálský trenér Antonín Mura.

SO Bruntál – Havířov 3:2 (1:1)
Branky: 29., 47. a 51. Jan Urban ml. – 10. Wojnar, 79. Dawid. Rozhodčí: Nejezchleb – Líkař, Soukal. ŽK: Blažek – Wojnar. Diváci: 320.
Bruntál: Studený – P. Kundrátek, Češek, Dohnálek, L. Kundrátek – Hrabovský - Orság (72. Zatloukal), Kyselý (87. Němec), Jan Urban ml. (82. Blažek), Lavrovič – Kučera. Trenér: Antonín Mura.

(šim)