Od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo na hřišti bude v utkání panovat. Po pětadvaceti minutách svítil na světelné tabuli stav 3:0, dvakrát se trefil kanonýr Šupák a jednu branku přidal Němec.

„Těžko se mi k zápasu něco říká, protože to bylo derby, které víceméně ani derby nebylo. Bruntál přijel v kvalitě, která neodpovídala soutěži. Po poločase bylo víceméně hotovo a bylo složité motivovat hráče k tomu, aby odpracovali zápas až do konce,“ hlesl kormidelník Jiskry Rýmařov Milan Furik. Do konce poločasu se navíc ještě prosadil také Navrátil.

Ve druhé půli ještě přidali další dvě branky Němec a Dydowicz a v 52. minutě už to bylo 6:0. Další branky už necelých 400 diváků nevidělo. „Když si vzpomenu na pohárový zápas, tak to bylo úplně o něčem jiném. Ze strany Bruntálu tam byla bojovnost, nebylo to jednoduché, což se o dnešku říct nedá,“ srovnával Furik sobotní a srpnový duel.

Výraznou kaňkou je ovšem pro Rýmařov ztráta Michala Furika, který si přivodil zranění kolena. „V souboji ztratil balón a vytočil se na koleně. Původní prognózy nejsou vůbec dobré, tohle bývají ta nejhorší zranění,“ řekl Furik.

Bruntálští, kteří se pohybují v dolních patrech tabulky, se museli v utkání obejít bez svého trenéra Radka Zatloukala. Zaskakujícímu Mikuláši Horýňovi navíc chybělo z různých důvodů hned několik hráčů základní sestavy. Nehráli například Krajčovič, Studený nebo Kyselý.

„Odjeli jsme v hodně omezené sestavě, museli jsme to doplnit kluky z béčka a bohužel to vyšlo na tak kvalitního soupeře. Chybělo nám pět hráčů, což je víceméně polovina mužstva. Domácí byli jednoznačně lepší a zaslouženě vyhráli,“ uznal vedoucí bruntálského celku Josef Krajčovič.

Minulý týden Bruntál konečně zvítězil, když doma porazil Dětmarovice. Teď ovšem nafasoval šestku. Nemá Krajčovič strach, že výsledek s mužstvem zamává?

„Určitě nám to na náladě nepřidá, ale bereme to tak, že Rýmařov každého soupeře deklasuje, mají strašně šikovné kluky. Zní to blbě, ale tu porážku jsme i vzhledem k naší sestavě tak nějak čekali, mohli jsme jen překvapit. Rýmařov je aktuálně na jiném levelu,“ řekl Josef Krajčovič.

RÝMAŘOV – BRUNTÁL 6:0 (4:0).
Branky: 2. a 24. Šupák, 19. a 50. Němec, 43. Navrátil, 52. Dydowicz.
Rozhodčí: Řezníček – Volek, Zavřel.
ŽK: Navrátil – Vojtík, Helebrand, Hrabina.
Diváci: 380.

Rýmařov: Kameník – Kolísek (77. Kučera), K. Kocúr, Hleba (Furik D.), P. Kundrátek. – L. Kundrátek (74. J. Kocúr), Dydowicz, M. Furik (16. Němec), J. Furik – Navrátil (81. Kršek), Šupák. Trenér: Milan Furik.

Bruntál: Jaška - Galus, Hrabina, Dohnálek, Vojtík – Zetek, Němec (46. Stoklasa), Helebrand, Blažek (74. Cabal), Urban – Orság (70. Hendrych). Trenér: Mikuláš Horyň.

Tomáš Chalupa