Domácí celek bojující s absencemi inkasoval poprvé už po devíti minutách hry. Z pravé strany se ke střele z úhlu dostal Urban. Jeho pokus gólman Kameník ještě vyrazil, ovšem míč se dostal k volnému Šindlerovi, který ho uklidil do odkryté brány – 0:1. O devět minut později se snažil na druhé straně o vyrovnání Navrátil. Ke smůle Jiskry ale z trestného kopu netrefil bránu. Dvě minuty před poločasem nahrával Urban do dobré pozice Šindlerovi. Bruntálský útočník ale Kameníka tentokrát nepřekonal. „První poločas příliš šanci nenabídl. Bruntál byl efektivní. My jsme se dostali snad k jediné střele na branku. Bylo vidět, že nám chybí klíčoví a rozdíloví hráči,“ řekl trenér Rýmařova Milan Furik. „Rýmařov měl místy optickou převahu. Těší mě, že jsme ho ale do žádných velkých šancí nepouštěli. My jsme se dostali do dvou šancí a jednu naštěstí proměnili,“ vzal si slovo bruntálský kouč Martin Kotala.

Čeladná - Krnov 1:10
Video: Krnov dal desítku, trenér Santarius se zapsal mezi střelce

Rýmařovští chtěli po přestávce s výsledkem něco udělat. I prosto naskočil do hry útočník Jeřábek. Ten hned po dvou minutách zahrozil, když jedovatou střelou protáhl gólmana Studeného, jenž jeho ránu vytáhl na rohový kop. Na druhé straně zahrozil Blažek, brankář Kameník ale změnu skóre nepřipustil. V 81. minutě byl k vidění druhý gól. Urban si všiml, že gólman Kameník je ven z brány a z poloviny hřiště ho přeloboval – 0:2. „Urban to zkouší v každém utkání. Teď mu to vyšlo,“ konstatoval Milan Furik a dodal: „Ve druhém poločase jsme byli odvážnější. Poslali jsme do hry i Jeřábka. Bohužel před finální a finální fáze nebyla z naší strany dobrá. Celkově šlo o bojovné utkání, které příliš šancí nenabídlo. Bruntál byl efektivnější.“

Na bruntálské straně panovala velká spokojenost. „Jsme rádi, že se nám podařilo derby zvládnout. Věřím, že jsme udělali radost našim fanouškům,“ usmíval se Martin Kotala. „Naše výkony šly v poslední době nahoru. Hra se zpřesnila, víme, co chceme hrát. Podali jsme velmi dobrý týmový výkon,“ zakončil trenér bruntálského týmu.

Rýmařov – Bruntál 0:2 (0:1)
Branky: 9. Šindler, 81. Urban. Rozhodčí: Svoboda – Řezníček, Ehrenberger. ŽK: Dostál, Konečný – Švancer, Kušníř, Vojtík. Diváci: 345.
Jiskra Rýmařov: Kameník – D. Furik, K. Kocúr, Hleba, J. Kocúr (46. Jeřábek) – Křepelka (70. Tihelka), M. Furik (86. Krywda), Konečný, Palys, Dostál – Navrátil. Trenér: Milan Furik.
Bruntál: Studený – Galus, Kušnír, Vojtík, Švancer – Schwarz (16. Goněc), Knapp, Ostrák, Blažek – Urban (88. Pawlita), Šindler (92. Kubesa). Trenér: Martin Kotala.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …