„V některých zápasech jsme nehráli špatně, ale odvrátilo se od nás štěstí. Teď jsme konečně zvládli zápas za tři body. Jen mě trochu mrzí, že to odnesla Opava, ve které jsem deset let působil,“ svěřil se trenér Bruntálu Martin Kotala.

Jediná branka padla ve 33. minutě. Centr od lajny prodloužil Pospěch a Galus ho z jedničky uklidil do sítě. „Vstřelená branka nám pomohla. Uklidnili jsme. Byli jsme si vědomi kvality opavského týmu. Naším cílem byla precizní defenziva, kterou skvěle řídil Ondra Kušnír,“ pochvaloval si trenér Slavoj Olympie Bruntál. Ještě před gólem měl slušnou šanci Slavík.

Dětmarovice (v bílém) zdolaly ve šlágru kola Rýmařov. Foto: Tadeáš Bednarz
PODÍVEJTE SE: Rýmařov padl v Dětmarovicích

Po přestávce opavský tlak nabíral na intenzitě. Jenomže hostům vázla finální přihrávka. Proti dobře pracující defenzivě domácích se těžko prosazovalo. „Na posledních pětadvaceti metrech jsme byli impotentní,“ přiznal kouč Opavy Lukáš Černín. „Snažili se hrát chytře. Chtěli jsme chodit do brejků, dva dobré momenty jsme měli,“ poznamenal Kotala a dodal: „Za vítězství jsme moc rádi. Ale musíme se dívat na další zápasy. Potřebujeme sbírat body s týmy, které jsou stejně na tom jako my.“

Bruntál – SFC Opava B 1:0 (0:0)
Branka: 33. Galus. Rozhodčí: Běhal – Svoboda, Habermann. ŽK: Studený, Němec, Goněc – Lasák, Vrána. Diváci: 500.
Bruntál: Studený – Twardzik, Kušnír, Vojtík, Goněc – Galus, Němec (85. Hrabovský), Urban (90. Kubičík), Blažek – Slavík, Pospěch. Trenér: Martin Kotala.