V Bruntále je krátce. Laso mu hodil jeho bývalý spoluhráč z Mikulovic a současná opora Slavoje Olympie Jan Urban mladší. „Naši synové hrají také fotbal. Potkali jsme se na jednom mládežnickém turnaji, kde se mé angažmá upeklo,“ pousmál se Leoš Švancer. „Je to svým způsobem výzva, dokázat si, že na vyšší soutěž mám,“ podotkl šestatřicetiletý zadák. Dobře si uvědomuje, že ho čeká skok. „Přece jenom je to skok jít z okresu do divize. Člověk musí více a intenzivněji trénovat. Musím ale přiznat, že se těším,“ dodal.

Bydlí v Ostravě, ale dojíždění do Bruntálu jako problém nevidí. „Za svou kariéru jsem prošel řadou klubu. Měl jsem to vždy o cestování. Za kopcem jsem měl snad jen Polanku,“ přibližuje odchovanec Vítkovic, v jejichž barvách si zahrál i druhou ligu.

„Jako mladý jsem si pár startů za Vítkovice ve druhé lize připsal. Byla to pro mě velká zkušenost,“ vzpomíná. S tím, že Bruntál čekají na jaře záchranářské boje, až tak nesouhlasí. „Bruntálský klub je postaven na dobrých základech. Disponuje výborným zázemím, má šikovné fotbalisty. Myslím si, že máme na to, abychom hráli střed tabulky,“ míní Leoš Švancer.

Trenér Martin Kotala s ním počítá na kraj obrany. „Na kraji jsem hrával téměř vždycky. Tak to bude i v Bruntále. Z pozice stopera bude defenzivu řídit Ondřej Kušnír, vedle něj mladý kluk, který se bude od něj zároveň učit. Za mě ideál,“ pronesl zkušený fotbalista.

Leoš Švancer prošel během kariéry celou řadou klubů. „Každé angažmá mělo své kouzlo. Klíčem k úspěchu je vždy dobrá kabina,“ zvedl prst. Vzpomínek má mnoho. „Krásné angažmá bylo v Kravařích pod trenérem Černínem. Nás mladé kočírovali Péťa Buchvaldek se Zdenou Staňkem. Dařilo se nám, rvali jsme se o první místo s béčkem Baníku. Pamatuji si na vzájemný zápas. Baník se posílil o kluky z áčka, k tomu plný dům,“ přehrává si v hlavě.