Utkání se pyšnilo velice dobrou návštěvou. V ochozech se během nedělního odpoledne sešlo téměř 350 diváků. Ti prvně mohli oslavit vstřelený gól svého mužstva v průběhu devatenácté minuty.

Ránu mířící do šibenice ovšem skvěle zneškodnil bruntálský brankář Studený. V příštích minutách první půle už více hrozili hosté. Nejprve vychytal frýdlantský gólman Kyselého a největší šance přišla po půlhodině hry, kdy Hrabovský nasměroval balon do prázdné brány, ale jeden z obránců na poslední chvíli odkopával do bezpečí. „Přítomným divákům se zápas určitě musel líbit. Hrálo se totiž nahoru a dolů,“ komentoval předseda Slavoj Olympie Jan Urban starší.

Úvod druhého poločasu zastihl v lepším rozpoložení Frýdlant. V devětačtyřicáté minutě se objevil na konci jedné z kombinací Klimas a otevřel skóre. Vedení domácích mohl podpořit Dvořák, jenže tato šance zůstala nevyužita. A tak přišel trest. Bruntál kopal roh, v šestnáctce soupeře si hostující hráči posunuli míč a Marek Kyselý střílel přesně.

Svěřenci trenéra Antonína Mury dokonce mohli otočit, ale Blažek v dobré pozici nedal. Klíčovým momentem se tak stala čtyřiasedmdesátá minuta. Ze strany prošel bruntálskou obranou Svatonský a na bližší tyč prostřelil Studeného. Hosté si v závěru sice vytvořili několik slibných možností, ale žádná se neujala. „Na konci jsme vrhli všechny síly do útoku. Dopředu se posunul i stoper Dohnálek. Bohužel gól z toho nevzešel. Domácí nám sice po utkání tvrdili, že lepší soupeř se u nich zatím v této sezoně nepředstavil, ale z toho si nic nevezmeme. Zápas byl vyrovnaný a bod jsme si klidně domů odvézt mohli,“ litoval Jan Urban starší.

Frýdlant n. O. – SO Bruntál 2:1 (0:0)

Branky: 49. Klimas, 74. Svatonský – 63. Kyselý. Rozhodčí: Kneisl – Poláček, Lysák. ŽK: Škorik, Soukup – Krajčovič, P. Kundrátek, L. Kundrátek. Diváci: 346.

Bruntál: Studený – P. Kundrátek, Dohnálek, Hrabovský (84. Nosál), Krajčovič – Blažek, Kyselý, L. Kundrátek (48. Orság), Lavrovič – Jan Urban ml. (84. Cabal), Kučera. Trenér: Antonín Mura.