Hosté se mohli ocitnout ve vedení už ve čtvrté minutě. Po centru Lavroviče rozvlnil síť Patrik Kundrátek, avšak pomezní zvedl praporek pro ofsajd. Prvně jmenovaný se později sám mohl zapsat mezi střelce, svou tutovku ale neproměnil. Podobně si počínal také Kučera, jehož bombu zpoza šestnáctky brankář skvěle vytěsnil do bezpečnějších prostor. Jedinou vážnější příležitost soupeře, zlikvidoval gólman Studený.

Jediný gólový moment utkání se dostavil v průběhu dvaapadesáté minuty. Kučera našel Urbana, který nadvakrát překonal přerovského gólmana. Přihrávající se pak mohl sám prosadit. Jeho střela ale otřásla pouze břevnem. Závěr byl nesmírně dramatický, jelikož Přerov vrhl veškeré síly do útoku a usiloval o vyrovnání.

Minutu před začátkem nastavení jeden z domácích hráčů orazítkoval břevno, následně Studený bravurně zachytal při přímáku přerovského celku a v závěru mohl pojistit bruntálskou výhru Kyselý. Jeho pokus ale mířil pouze do tyče.

„Jednalo se o naši první venkovní výhru v divizi. V závěru Přerov soustavně útočil a klidně to mohlo skončit remízou 1:1. Skvělý výkon opět podal Honza Urban. Za druhý poločas ovšem chválím všechny hráče,“ mínil kouč Bruntálu Antonín Mura. Šťastný byl také jediný střelec zápasu. „Bylo to zasloužené vítězství a máme radost z první výhry venku,“ mínil Jan Urban, který v minulém kole hattrickem sestřelil Havířov.

Přerov – SO Bruntál 0:1 (0:0)
Branka: 52. Urban. Rozhodčí: Vrťo – Bureš, Sivera. ŽK: Dlouhý, Koplík, Václavíček – Hrabovský. Diváci: 65.
Bruntál: Studený – Krajčovič, Dohnálek, Češek, L. Kundrátek (75. Cabal) – P. Kundrátek, Hrabovský, Kyselý, Lavrovič – Urban (86. Blažek) – Kučera (88. Němec). Trenér: Antonín Mura. 

Šimek Jan