První branku zápasu vsítili domácí. Balon se odrazil za šestnáctku, načež se do něj opřel Řezníček a s pomocí teče bránícího Kyselého ho dopravil do brány. Hostující výběr ovšem zdatně vzdoroval a dokonce si vypracoval dvě velmi zajímavé příležitosti.

Při té první zahrával přímý kop Jan Urban mladší. Svou střelu pro gólmana SFC umisťoval velmi nepříjemně, gól z toho ovšem nebyl.

Ještě blíže k vyrovnání měl později exopavský Lavrovič. S míčem se dostal až před brankáře, ale pak pálil do spojnice břevna a tyče.

„Nebylo to pro nás vůbec jednoduché. Slezský měl k dispozici prakticky deset hráčů, kteří nastupují i za áčko,“ komentoval bruntálský kouč Antonín Mura.

Ve druhé půli padly ještě dvě branky. Obě do sítě Slavoj Olympie. Během pětapadesáté minuty došlo k úniku po straně a přihrávce pod sebe, k níž se dostal Souček a skóroval. Poslední gól padl po rychlém brejku, na jehož konci přesně obstřeloval gólmana hostí Juřena.

Bruntál se pokoušel také vyrážet do útoků, ale vznikaly z toho pouze pološance, žádná tutovka z jeho strany už k vidění nebyla.

„Domácí byli někde jinde. Musím však všechny své kluky pochválit, snažili se a dali do toho maximum. Zápas pro ně ale byl náročný a asi až do středy se z toho budou vzpamatovávat. Byla to pro nás zajímavá zkušenost,“ doplnil Antonín Mura.

SFC Opava B – SO Bruntál 3:0 (1:0)

Branky: 27. Řezníček, 55. Souček, 67. Juřena. Rozhodčí: Dudek – Koláček, Šamárek. ŽK: Dohnálek. Diváci: 206.

Bruntál: Studený – L. Kundrátek, Dohnálek, Krajčovič, Němec (87. Nosál) – P. Kundrátek, Kyselý, Hrabovský (62. Orság), Lavrovič – Jan Urban ml., Kučera. Trenér: Antonín Mura.