Trenér Radek Zatloukal zareagoval na bídné výsledky několika změnami v základní sestavě, stoper Jakub Dohnálek tak netradičně nastoupil na hrotu. „Chtěli jsme něco změnit, protože v posledních zápasech jsme nedávali branky, a myslím, že se to povedlo,“ řekl bruntálský lodivod.

Domácí do utkání vstoupili aktivně a brzy byli odměnění. V páté minutě otevřel skóre Urban a hned o minutu později viděl červenou brankář Dětmarovic Kotrla. „Němec běžel po Dohnálkově přihrávce sám na brankáře a ten jej ještě před vápnem sestřelil, takže z mého pohledu jasná červená,“ poznamenal trenér Slavoje Olympia. Do konce první půle ještě zvýšili vedení Bruntálu Hrabovský a Kyselý. „Konečně jsme si vytvářeli šance a napadalo nám to tam,“ liboval si Zatloukal.

To však ještě nevěděl, že se ve druhém poločase bude o výsledek bát. Dětmarovice se dvěma góly dotáhly na rozdíl jediné branky, Bruntál ale nakonec těsnou výhru ubránil.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Asi by tomu ve finále více slušela remíza, ale pro nás jsou momentálně důležité tři body. V závěru jsem sice měl trochu strach, ale věřil jsem, že to urveme,“ zakončil Radek Zatloukal.

BRUNTÁL – DĚTMAROVICE 3:2 (3:0)

Branky: 5. Urban, 28. Hrabovský, 45. Kyselý – 57. Staško, 75. Macko. Rozhodčí: Dudek – Kontoršikov, Trigas. ŽK: Hrabovský, Helebrand – Harazim, Mičola, Škuta. ČK: 6. Kotrla. Diváci: 250.

Bruntál: Studený – Horák (21. Vojtík), Krajčovič, Hrabovský, Galus – Němec, Helebrand (90. Hrabina), Kyselý, Blažek (87. Zetek) – Urban, Dohnálek (81. Orság). Trenér: Radek Zatloukal.

TOMÁŠ CHALUPA